روحانی: تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت خارجی نیست

رییس جمهوری با بیان این که تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت خارجی نیست، گفت: «می‌خواهیم مردم در کنار اینترنت خارجی از اینترنت ملی قوی و توانمند نیز برخوردار باشند.»

 

رئیس‌جمهور در جلسه‌ هیئت دولت، توسعه شبکه ملی اطلاعات را یکی از دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد. وی با تأکید بر اینکه مردم نباید به شایعات درباره قطع اینترنت خارجی توجه کنند، گفت:

اگر اعلام کنیم به‌دنبال تقویت شبکه ملی اطلاعات هستیم، دشمنان چنین تبلیغ می‌کنند که دولت قصد دارد اینترنت خارجی را قطع کند؛ در‌حالی‌که اصلا چنین نیست؛ بلکه قصد داریم درکنار اینترنت خارجی، شبکه‌ی ملی اطلاعات قوی و توانمند داشته باشیم تا مردم بتوانند از هر دو استفاده کنند. در این دولت پهنای باند افزایش پیدا کرده و توسعه‌ اینترنت و نسل‌های جدید و گوشی‌های هوشمند با گذشته مقایسه‌کردنی نیست. امروز بسیاری از مشاغل و خدمات رفاهی مردم ازطریق فضای مجازی انجام می‌شود.

رئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را دو هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهار کرد: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه در آغاز دولت دوازدهم 2 تعهد اساسی به مردم دادم که بر روی آنها بیش از سایر موارد تلاش و ایستادگی کرده‌ایم، گفت: در راستای تحقق وعده اشتغال، تقویت تولید و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار جدی قرار گرفته است و برای جذب سرمایه‌گذاری در این زمینه اقدامات بزرگی انجام شده است و تا امروز به وعده خود در این زمینه وفادار بوده‌ایم.

 

دکتر روحانی در پایان درباره‌ سوق پیداکردن اشتغال به‌سمت فناوری‌های نو و های‌تک گفت :

در سال‌های اخیر، ۳۰۰ هزار اشتغال در فناوری‌های نو ایجاد شده است و معتقدم اشتغال در این حوزه باید جایگزین اشتغال سنتی شود؛ چراکه جهان امروز نیازمند پیشرفت در علوم جدید، به‌ویژه فناوری نو، آی‌تی، زیست‌فناوری و فضایی است. توسعه‌ فناوری‌های جدید راه ایجاد اشتغال و فرصت لازم برای فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و کارخانه‌ نوآوری که بسیار امیدبخش است، باید در همه‌ استان‌ها تأسیس شود تا شاهد تحول بسیار بزرگی در‌این‌زمینه باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.