رمز دوم یکبار مصرف يا رمز پویا چیست ؟ چگونه رمز دوم پویا را فعال کنیم؟

از این پس استفاده از رمز دوم یکبار مصرف يا رمز پویا برای انجام همه تراکنش‌های آنلاین مثل کارت به کارت و خرید شارژ، الزامی است . با صفرویک همراه باشید

امروزه رمز دوم پویا یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که باید نسبت به دریافت آن هر چه زودتر اقدام فرمایید. بسیاری از افرادی که در مورد رمز دوم پویا اطلاعاتی ندارند باید بدانند که رمز پویا یکی از بهترین راهکارهایی می باشد که امنیت را در بستر اینترنت به وجود می آورد. رمز پویا یکی از رمزهای یکبار مصرف به شمار می رود که شما می توانید به وسیله آن تراکنش های مالی اینترنتی خود را انجام دهید. یکی از مهمترین مزیت هایی که رمز دوم پویا دارد این است که از سوء استفاده های بانکی که در بستر اینترنتی به وجود می آید جلوگیری می کند.

کاربرانی که از طریق کارت بانکی خود و رمز ثابت آن خرید اینترنتی خود را انجام می دهند باید برای دریافت رمز پویا کارت خود اقدام کنند و به جای استفاده از آن رمز ثابت رمز پویا و همان رمز یکبار مصرفی را که بانک در اختیارشان قرار می دهد را استفاده کنند. عمر رمز دوم پویا تنها یک دقیقه است و بعد از آن دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید بلکه یک رمز دیگر از بانک دریافت می کنید تا در تراکنش های اینترنتی دیگر خود از آن استفاده کنید. اگر شما هنوز هم این رمز را دریافت نکرده اید باید هرچه زودتر به گرفتن آن اقدام کنید که در ادامه نحوه دریافت آن را بیان می کنیم.

رمز دوم پویا

نحوه دریافت رمز دوم پویا :

برای دریافت و فعال سازی رمز دوم پویا باید به بانک صادر کننده کارت بانکی خود مراجعه کنید، در واقع باید بدانید شما برای دریافت رمز پویا خود تنها باید به یکی از شعب صادر کننده بانک خود مراجعه کنید. بانک در این مورد اطلاعات و همچنین روش های دریافت این رمز را برای شما بیان می کند و شما از طریق روش های بیان شده و مشخص شده می توانید رمز خود را دریافت کنید. دقت داشته باشید که از ابتدا یکم دی ماه این طرح در تمامی بانک ها اجرا می شود و به همین دلیل اگر تاکنون اقدامی برای دریافت رمز خود نکرده اید باید زودتر اقدام نمایید.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد رمز دوم پویا وجود دارد و شما باید در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید، این است که دریافت رمز پویا هیچ گونه هزینه ای ندارد، بر این اساس نگران این مسئله نباشید. در تمامی بانک ها خدماتی به منظور دریافت این رمز وجود دارد که کاربران بانک به خوبی در این مورد شما را راهنمایی می کنند. برخی از مراحلی که در دریافت این رمز وجود دارد اینترنتی می باشد و شما باید از طریق اینترنت اقدام کنید و برخی دیگر از مراحل آن در باجه بانکی انجام می شود و شما باید برای تکمیل کردن آن به عابر بانک مراجعه کنید. به یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد دریافت این رمز باید دقت داشته باشید این است که پیامک دریافت رمز را دریافت کنید، در غیر این صورت اگر رمز را از طریق پیامک دریافت نکنید باید بدانید که مراحل شما تکمیل نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.