چه اقداماتی انجام دهیم تا مجبور به تعویض باتری موبایل نشویم ؟

0

امروزه شاید برای بسیاری از افراد مشکل تعویض باتری موبایل پیش آمده باشد و مجبور شوند به علت های خاصی باتری موبایل خود را تعویض نمایند. هر فردی که گوشی هوشمند در دست خود دارد باید برای اینکه از تعویض باتری موبایل خود جلوگیری کند برخی از نکات که موجب می شود شما نیازی به تعویض باتری موبایل نداشته باشید را در ادامه معرفی می کنیم تا آشنایی بیشتری با آنها داشته باشید. با صفرویک همراه باشید .

روش های پیشگیری از تعویض باتری موبایل :

اگر شما نمی خواهید با مشکل تعویض باتری موبایل خود مواجه شوید باید به برخی از نکات توجه ویژه ای داشته باشید که این نکات عبارت می باشد از :

  1. زیاد در شارژ نگه نداشتن

این یک امر بدیهی می باشد که گوشی های امروزی را به گونه ای طراحی نموده اند تا برای مدت زمان تقریبا طولانی در شارژ قرار بگیرند. ولی این امر به این معنا هم نمی باشد که گوشی خود را از صبح تا شب در شارژ برق بگذارید. این حرکت شما موجب می شود که باتری موبایل به دلیل جریان برقی که از شارژر به موبایل در مدت زمان و ساعات طولانی انتقال داده می شود، بیش از حد داغ شود.

 

  1. جلوگیری از زیاد داغ شدن

یکی از موضوعاتی که در مورد تعویض باتری موبایل مسلم می باشد داغ شدن بیش از حد آن است، چرا که گرما بسیار برای باتری گوشی هوشمند ضرر دارد و عمر و توان باتری را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد و شما مجبور می شوید به ت باتری موبایل هوشمند خود را تعویض کنید. بر این اساس اگر قصد دارید که باتری موبایل شما عمر و ماندگاری بیشتری داشته باشد همیشه آن را در حالت خنک نگه دارید و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری نمایید.

  1. غیر فعال کردن بلوتوث و وای فای

شما باید به این مسئله عادت کنید که در برخی از زمان هایی که از وای فای و بلوتوث موبایل خود استفاده نمی نمایید این دو برنامه را در گوشی هوشمند خود غیر فعال کنید. اگر این دو قابلیت در گوشی شما به طور مداوم روشن باشد باتری شما بیش از حد مصرف می گردد و از آن انرژی بیهوده ای تلف می شود. شما زمانی که تصمیم می گیرد بخوابید می توانید دقت کنید که اگر این دو قابلیت را روشن بگذارید تا صبح چندین درصد از باتری شما مصرف می شود و این موضع در صورتی است که  شما هیچ استفاده ای از آنها نداشته اید.

  1. استفاده نکردن بیش از حد از دیتا

همه ما به خوبی می دانیم که تلفن همراه شما از دو طریق به اینترنت متصل می شود، یکی از روش ها به وسیله وای فای می باشد و دیگری از طریق دیتای گوشی است که فعالیت آن متصل به سیم کارت می باشد. برای اینکه عمر و ماندگاری باتری گوشی شما کاهش پیدا نکند و مجبور به تعویض باتری موبایل خود نگردید، بهترین گزینه ای که برای برای وصل شدن به اینترنت خواهید داشت وای فای است، چرا که ضرر کمتری را به گوشی وارد می سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.