بررسی بازی FIFA 20

بررسی بازی FIFA 20

FIFA از جمله بازی هایی است که در طی سالها همچنان محبوب گیمر ها بوده است. حالا نسخه FIFA 20 به عنوان جدید ترین ورژن عرضه شده است. با صفرویک همراه باشید تا به بررسی بازی FIFA 20 بپردازیم.

FIFA از جمله بازی هایی هستند که لذت بازی گروهی را به گیمر ها چشاند. این بازی ها نخستین بار در سال 1993 عرضه شد. و حالا شاهد FIFA 20 هستیم که با نوآوری های فوق العاده خود یکی از بهترین بازی های ورزشی لقب گرفته است.

بررسی بازی FIFA 20

بررسی بازی FIFA 20 :

FIFA 20 برای انواع پلتفرم ها، شامل، ویندوز، پلی استیشن4 ، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ عرضه شده است. محبوبیت این بازی به اندازه ای است که سازندگان را بر آن داشت تا نسخه موبایلی نیز برای FIFA 20 عرضه کنند که برای اندروید و آی او اس قابل دسترس است. در ادامه به بررسی سیستم مورد نیاز برای نسخه PC FIFA می پردازیم:

طبق اعلام رسمی ، برای بازی با حداقل تنظیمات ممکن به سیستم زیر نیاز است:

OS: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit

CPU: AMD Phenom II X4 965, Intel Core i3-2100, or equivalent

Memory: 8GB

Graphics Card: AMD Radeon HD 7850 2GB, NVIDIA GTX 660 2GB, or equivalent

Hard Drive: At least 50 GB of free space

Online Connection Requirements: 512kbps minimum internet speed. Internet Connection required to install and play.

 

اما سیستم پیشنهادی برای FIFA 20 به صورت زیر است:

OS: Windows 10 – 64-Bit

CPU: AMD FX 8150, Intel i5-3550 or equivalent

Memory: 8GB

Graphics Card: AMD Radeon R9 270X, NVIDIA GeForce GTX 670, or equivalent

Hard Drive: At least 50 GB of free space

Online Connection Requirements: Broadband connection recommended. Internet Connection required to install and play.

 

بررسی بازی FIFA 20 : گیم پلی FIFA 20:

FIFA 20 از نظر گیمپلی یک سر و گردن از FIFA19 بالاتر است. در گیمپلی این بازی می توانید شاهد باشید که هر بازیکن با مهارت های خاص خود بقیه را به چالش می کشد. برای نمونه باید گفت برای گرفتن توپ از بازیکن های خوش تکنیک کار بسیار سخت تری نسبت به نسخه قبل در پیش خواهید داشت یا اگر یک بازیکن سرعت بالاتری داشته باشد نمی توانید به راحتی به او برسید.

دیگر تغییرات مهم این بازی، نزدیک شدن بیشتر حرکات به واقعیت هستند. در این بازی خبری از حرکات عجیب و غریبی که در FIFA19 شاهد آن بودیم به چشم نمی خورد و مشخص است که سازندگان بیش از پیش به نزدیک شدن این بازی به واقعیت فوتبال تمرکز داشته اند. از نظر تیم ها این بازی چنان غنی است که جای هیچگونه اعتراضی را باقی نمی گذارد. البته هنوز هم FIFA 20 تا حدودی از واقعیت های فوتبال فاصله دارد مانند اینکه سرعت در این بازی اهمیتی پیدا کرده که در دنیای واقعی اینقدر اهمیت ندارد یا هنوز برخی تکنیک های غیر واقعی را در این بازی شاهد هستیم. با این وجود باید گفت FIFA 20 از نظر گیم پلی پیشرفت خوبی نسبت به نسخه قبل داشته.

بررسی بازی FIFA 20

بررسی بازی FIFA 20 :شخصی سازی بازی:

یکی از سرگرم کننده ترین کار هایی که در بازی های فوتبالی می توانید انجام دهید این است که تیم خود را شخصی سازی کنید. در FIFA 20، شخصی سازی ها بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند. شما می توانید لباس های اول و دوم تیم خود را انتخاب کنید، شادی پس از گل بازیکنان را تعیین کنید، توپ خود را انتخاب کنید، تم استادیوم را انتخاب کنید و.. همه اینها باعث می شوند خود را در سطحی بالاتر از سرمربی تیم در دنیای واقعی قرار دهید و در واقع خود را صاحب اصلی باشگاه بدانید.بررسی بازی FIFA 20

 

بررسی بازی FIFA 20 : فوتبال خیابانی.

اجازه دهید بررسی بخش های FIFA 20 را با مهم ترین ویژگی های آن شروع کنیم. فوتبال خیابانی مهم ترین بخشی است که به FIFA 20 اضافه شده است. این ویژگی بسیار جالب توجه باعث می شود علاوه بر بازی های رسمی در استادیوم های مملو از تماشاگر، سری هم به کوچه و خیابان ها بزنید و از بازی های دوستانه لذت ببرید. قطعا بازی کردن در چنین محیطی حال و هوایی خواهد داشت که بازیکن را ساعت ها به خود مشغول می کند به گونه ای که ممکن است بازی در استادیوم های رسمی را فراموش کند. در واقع FIFA 20 با وجود اینکه تغییرات خاصی از نظر گرافیکی و انیمیشنی نسبت به FIFA19 نداشته اما همین افزودن فوتبال خیابانی باعث شده است بسیار جذابتر و سرگرم کننده تر باشد.

بررسی بازی FIFA 20

بررسی بازی FIFA 20 : بخش ولتا

بخش ولتا در واقع بخش داستانی FIFA 20 است که جایگزین بخش Journey  در FIFA 19 شده است.  این بخش به شما اجازه می دهد بازیکنی با ویژگی های دلخواهتان بسازید و با او راه پیشرفت را در پی بگیرید. این بخش از انباری متروکه که حالا به زمین فوتبال تبدیل شده آغاز می شود و سپس …. داستان را لو نمی دهیم. اما می توانید روز به روز پیشرفت کنید و به مسابقات جهانی راه پیدا کنید. این بخش بر خلاف بخش Journey  داستان زیباتری را روایت می کند که گیمر را مجذوب خود خواهد کرد.

در این بخش علاوه بر بازی های عادی می توانید حالت های 3 به 3 یا 4به4 را تجربه کنید. حالت بدون دروازه بان یکی دیگر از حالت های ولتا است. در بخش ولتا همچنین می توانید با پیروزی ها و کسب امتیاز، مهارت های جدیدی برای خود کسب کنید از جمله اینکه حرکات او را بهتر کنید یا سرعت او را بیشتر کرده و یا شوت هایش را دقیق تر کنید. یکی از نکات جالب در بخش ولتا این است که اگر بر تیمی پیروز شدید می توانید بازیکنی از آن تیم را برای تیم خود بردارید.

بررسی بازی FIFA 20

این بخش صرفا به داستان اختصاص نیافته و می توانید در آن بخش های زیبایی مانند ولتا تور و ولتا لیگ را تجربه کنید که در آنها با تیم های متفاوتی روبرو شده و با خوبی می توانید ارزش امتیاز ها و مهارت هایی را که کسب کرده اید را درک کنید. همچنین با دریافت امتیاز در این بخش می توانید انواع مهارت ها را برای خود کسب کنید. با این تفاسیر اگر بگوییم ترکیب ولتا لیگ و ولتا تور با بخش داستانی باعث شده بخش ولتا مهیج ترین بخش این بازی باشد بی راه نگفته ایم.

بررسی بازی FIFA 20 : بخش آلتیمیت تیم:

هموراه بخش آلتیمیت تیم یکی از بهترین بخش های بازی های FIFA بوده است. در FIFA 20 نیز این بخش با پیشرفت هایی روبرو شده است اما همچنان اهمیت بالای پول در خرید های درون برنامه ای گیمر ها را آزار می دهد. اهمیت پرداخت های درون برنامه ای چنان بالاست که به راحتی می شود با پول خوب یک تیم قوی ساخت. البته روند ساخت تیم در دنیای واقعی نیز بی شباهت به آلتیمیت تیم FIFA نیست اما برای یک بازی که می خواهد با رقابت های جذاب خود مخاطبین را سرگرم کند، این موضوع زیاد جالب نیست.

بررسی بازی FIFA 20

همواره بخش آبجکتیو ها از اهمیت خاصی در آلتیمیت تیم برخوردار بوده است. در FIFA 20 نیز می توانید با انجام آبجکتیو های بازی و بدست آوردن پاداش ها پله های 30 گانه ترقی در این بازی را طی کنید. آبجکتیو ها به صورت فصلی، هفتگی و روزانه هستند و در هر کدام با انجام دادن کار های خواسته شده ، میتوانید XP بیشتری بدست آورید و پیشرفت کنید. یکی از مهمترین آبجکتیو های بازی را  Milestone‌ ها تشکیل می دهند. در واقع  میل استون ها تابع شرایط و زمان خاصی نستند و هر گیمر می تواند با توانایی های خود آن را بازی کند و هر مدت که خواست آن را به پایان برساند. در حقیقت اگر به دنبال نبرد های بزرگ در FIFA 20 نیستید باید میل استون ها را انتخاب کنید.

بررسی بازی FIFA 20 : بازی دوستانه در آلتیمیت تیم

FUT Friendlies یا بازی دوستانه یکی دیگر از حالت هایی است که در آلتیمیت تیم وجود دارد. خبر خوب این است که در این بخش می توانید به صورتی شبیه به حالت تمرینی بازی کنید یعنی برای مثال با بازی بازیکن ها درFUT Friendlies  تعداد بازی های قابل استفاده از آنها کاهش نمی یابد. یکی از زیرحالت های جالب در FUT Friendlies  ، حالت Swaps است که در آن می توانید 3 بازیکن شما با 3 بازیکن حریف تعویض می شوند. دیگر زیر حالت جالب و سرگرم کننده، حال king of the hill  است که در این حالت بازیکن باید توپ را در مربعی که نمایش داده می شود در مقابل تیم حریف حفظ کرده و سپس اگر در مدت زمان معین این توپ را حفظ کند و سپس با آن گل بزند این گل ارزش بیشتری خواهد داشت و ممکن است تا 3 گل محسوب شود.

بررسی بازی FIFA 20

بررسی بازی FIFA 20 : نتیجه گیری

FIFA 20 با وجود اینکه در برخی زمینه ها همانند FIFA19 است اما بهبود ها و نوآوری های قابل توجهی را نیز تجربه کرده است که در مقاله به آن پرداختیم از جمله این بهبود ها نزدیک شدن به واقعیت فوتبال است. اما همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین ویژگی های FIFA 20 افزودن بخش فوتبال خیابانی و فوتسال است که باعث سرگرم کننده تر شدن این بازی شده است. ولتا نیز یکی از بخش های بسیار زیبای این بازی است که بخش داستانی را با بازی های سرگرم کننده ترکیب کرده است به گونه ای که از حالت داستانی صرف خارج شده است و به گیمر این امکان را می دهد که بارها این بخش را بازی کند و هر بار چیز های جدیدی بدست آورده یا بازی های جدیدی تجربه کند.

بررسی بازی FIFA 20

اما همانطور که گفتم آلتیمیت تیم با وجود بسیاری نوآوری ها و جذابیت های بیشماری که دارد اما درگیر مسائل مالی است و داشتن پول بیشتر یعنی قوی تر بودن. البته باید گفت این درآمد های الکترونیک آرتز از این بخش است که باعث شده این بخش شاهد این حجم از نوآوری و جذابیت باشد وگرنه الکترونیک آرتز در بخشی مانند کریر که پولی از آن نصیبش نمی شود بسیار ضعیف کار کرده است.

در پایان بررسی بازی FIFA 20  باید گفت FIFA 20 را می توان بهترین بازی FIFA تا به اینجای کار دانست اما این بازی راه طولانی تا تبدیل شدن به بهترین شبیه ساز فوتبال در پیش دارد. لازم به ذکر است که بازی FIFA 20 یک بازی بسیار پیچیده و دارای بخش های بسیار زیادی است که پرداختن جزیی به تک تک آنها از حوصله این مقاله خارج است لذا در این بررسی به مهم ترین بخش ها و نو آوری های FIFA 20  پرداخیتم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *