همه چیز در مورد تاچ و ال سی دی

0

یکی از مهم ترین قطعات تمامی گوشی های هوشمند که در بازار وجود دارد تاچ و ال سی دی می باشد که از آن باید محافظت بسیاری نمایید. تاچ و ال سی دی گوشی های هوشمند بسیار حساس هستند و اگر ضربه ای به آنها وارد گردد دچار شکستگی و آسیب می شوند و شما مجبور می شوید آن را تعویض نمایید. پس باید در نگهداری این قطعه بسیار مهم دقت داشته باشید. ولی متاسفانه امروزه بیشترین تعمیراتی که در اکثر گوشی های هوشمند انجام می شود ، شکستگی تاچ و ال سی دی می باشد. شما باید به خوبی در مورد تفاوتی که بین این دو قطعه مهم وجود دارد اطلاعات خود را بیشتر کنید، چرا که بسیاری از افراد بر این باور می باشند که این دو قطعه با یکدیگر تفاوتی ندارند.

 

تفاوت های بین تاچ و ال سی دی :

  • ممکن است گلس گوشی هوشمند شما شکسته باشد، گلس گوشی مانند صفحه شیشه ای است که در حین خریداری گوشی بر روی گوشی های هوشمند چسبانده می شود. اگر تنها گلس گوشی شما شکسته شود، تاچ و ال سی دی گوشی آسیبی نمی بیند و شما باید از این موضوع خوشحال باشید، چرا که فقط گلس شما شکسته و آسیبی به دیگر قطعات گوشی وارد نشده است، در این صورت هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

 

  • زمانی که تاچ اسکرین گوشی های هوشمند دچار آسیب شود، شما نمی توانید سیگنال های گوشی خود را به خوبی لمس کنید. تاچ اسکرین صفحه شفاف و پلاستیکی می باشد که با لمس کردن آن سیگنال های گوشی را به واحد پردازشگر منتقل می کنید. ولی اگر تاچ اسکرین گوشی های هوشمند شکسته شود، شما نمی توانید با لمس کردن عملکرد و یا حرکتی را بر روی گوشی خود انجام دهید، تنها در این صورت گوشی روشن می گردد و شما می توانید صفحه نمایشگر آن را ببینید. البته این نوع روشن شدن به این معنا نمی باشد که صفحه گوشی آسیبی ندیده بلکه صفحه گوشی اثر شکستگی را به خوبی دارد ولی تنها صفحه روشن می شود. در صورتی که تاچ اسکرین گوشی های هوشمند بشکنند شما باید هزینه کمتری را نسبت به شکستن ال سی دی گوشی پرداخت کنید.

 

  • زمانی که ال سی دی گوشی های هوشمند شما می شکند، در صفحه نمایش لکه های تیره و ترک خورده به وجود می آید و دیگر هیچ چیزی بر روی صفحه مشخص نخواهد شد. شما در این صورت امکان دارد در گوشی خود لکه هایی شبیه به جوهر ببینید که در این صورت شک نکنید تاچ و ال سی دی شما شکسته شده اند. تعمیر و درست کردن شکستن تاچ و ال سی دی نسبت به دیگر قطعات گوشی هزینه بسیار بیشتری می خواهد چرا که، از آنجایی که ال سی دی گوشی دقیقا زیر تاچ اسکرین قرار می گیرد، پس باید تاچ اسکرین و همچنین ال سی دی گوشی تعویض شود.

 

انواع نظر کیفیت :

همانطوری که بیان نمودیم تاچ و ال سی دی انواع متفاوتی دارد که هر یک از آنها عبارت می باشند از :

درجه دو :

این نوع  شباهت بسیاری به اصل دارند ولی باید بدانید که آنها فیک هستند و کارایی مفید آنها نهایت تا 3 ماه می باشد و بعد از مدتی سریعا خراب می شوند. متاسفانه این نوع از قطعه گوشی هوشمند در بازار به تعداد زیادی وجود دارد و بسیاری از مردم آن را خریداری می نمایند، ولی باید بدانند که بعد از مدتی مجبور به تعویض آن می شوند.

درجه یک

این نوع  که در گوشی های هوشمند به کار می رود به عنوان  نوع درجه یک در بازار به شمار می روند که به آنها  اورجینال نیز می گویند. از این نوع قطعه انواع گوناگونی در بازار  وجود دارد که برخی از آنها عبارت می باشند از :

یکی از انواع آن که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند اصل می باشد و در واقع همان تاچ و ال سی دی اولیه ای می باشد که کارایی و ضمانت آن مانند نوع اولیه که بر روی گوشی هوشمند وجود داشته است عالی و بی نظیر است.

یکی دیگر از انواع آن از چندین لایه تشکیل می شود که یکی از آن لایه ها همان گلس می باشد و لایه بعدی آن ال سی دی است. این نوع در صورتی که شکسته شود لایه اولی یعنی همان گلس را می توانید تعویض کنید ولی لایه دوم را یعنی همان ال سی دی که بیان کردیم آسیبی نمی بیند و اگر هم دچار آسیب شود قابل تعویض است.

یکی دیگر از انواع این قطعه که در گوشی هوشمند به کار می رود زمانی که ساخته می شده اند در زیر دستگاه شکسته می گردند و از نظر شرکت سازنده گوشی و قطعه های گوشی دارای اشکالات فراوانی می باشند.

یکی دیگر از انواع تاچ و ال سی دی در زیر دستگاه پاره می شود و بعد از اینکه مورد بررسی شرکت سازنده قرار می گیرد دیگر قابل استفاده نخواهد نمی باشند.

یکی دیگر از انواع آن مانند نوع قبلی می باشد که کارایی و عملکرد مناسبی ندارد و چندان تفاوتی هم با نوع پیشین ندارند.

اگر قیمت ها انواع تاچ  و ال سی دی گوشی هوشمند در بازار تفاوت بسیاری دارد به دلیل کیفیت و کارایی آنها می باشد که در آنها تعبیه شده است، همانطوری که مشاهده کردید برخی از آنها کیفیت و کارایی بسیار مناسبی دارند و برخی دیگر از آنها دارای کیفیت خوبی نیستند.

 

عملکرد :

تاچ و ال سی دی گوشی هوشمند، یک نوع ورودی برای دستگاه به شمار می رود که شما با لمس کردن صفحه گوشی می توانید از گوشی خود استفاده کنید. تاچ و یا همان صفحه گوشی به شما این امکان مهم را می دهد، به جای اینکه از موس استفاده نمایید به راحتی و به صورت کاملا مستقیم با دستگاه خود ارتباط داشته باشید.

 

رفع مشکلات :

رفع نمودن مشکل صفحه تاچ گوشی با بررسی کردن میزان استفاده از رم گوشی یکی از مهمترین مشکلات گوشی هوشمند به شمار می رود که مصرف نمودن بیش از حد از رم و همچنین نصب کردن برنامه و بازی هایی که سنگین هستند دلیل اصلی و مهم کند شدن تاچ گوشی های سیستم عامل اندروید می باشد.

در برخی از مواقع تاچ و ال سی دی شما با تاخیر بسیاری کار می کند، شما برای اینکه سرعت صفحه تاچ خود را بالاتر ببرید باید برنامه جی پی یو را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید تا سرعت و عملکرد تاچ شما بالاتر شود. استفاده از این برنامه موجب می گردد که انتقال فرمان های گوشی به سرعت انجام شود.

برنامه ambient display در بسیاری از گوشی های اندروید در ابتدا طرفداران و خواهان زیادی داشت، اما متاسفانه امروزه این برنامه اختلالات بسیاری را در فرمان های لمسی ایجاد می کند. با وجود فوایدی که این برنامه در گوشی هوشمند اندروید دارد، برای اینکه یکبار دیگر صفحه تاچ شما سرعت بالاتری داشته باید این برنامه را از قسمت اصلی گوشی خود غیر فعال نمایید.

بعد از مدت زمانی که شما از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایید صفحه نمایش دچار تغییر دما می شود و بعد از مدتی موجب می گردد که گوشی برنامه های اشتباهی را دریافت نماید. با کالیبره کردن نرم افزار گوشی که یکی از امکانات جدید در گوشی های اندروید به شمار می رود شما می توانید این مشکل را به خوبی حل کنید.

در برخی از مواقع هم مشکلات لمسی گوشی شما مربوط به مولتی تاچ که در سیستم عامل اندروید تعبیه شده است می باشد، که این مشکل موجب می شود نقطه ها از یکدیگر قابل تشخیص نباشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.