دسته بازی پلی استیشن 5 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

پلی استیشن محبوب ترین کنسول بازی است و به همین دلیل هر خبری از این کنسول به سرعت در جهان پخش می شود پس در جدید ترین اخبار پلی استیشن 5 با صفر و یک همراه باشید.

اخیرا اطلاعات تازه ای از پلی استیشن 5 درز کرده است. در واقع یکی از مهم ترین اطلاعات این است که دال شاک های پلی استیشن 5 بر روی پلی استیشن 4 و 4 پرو نیز کار  می کنند. این اطلاعات زمانی درز کرد که وبسایت game raider به مقایسه پی اس 4 و پی اس 4 پرو پرداخت و در این مقایسه گفته شد هر دو کنسول با دال شاک 5 کار می کنند. منبع این مقایسه نیز پلی استیشن فرانسه ذکر شده است.

همواره سونی در باره سازگاری نسخه های پیشین با نسخه جدید نگران بوده است و این نگرانی در زمان PS5 ایجاد شده است. در واقع چنانچه خبر صحیح باشد، کاربران می توانند با استفاده از دال شاک 5 ، کنسول قدیمی خود را به نحو قابل توجهی ارتقاء دهند. در واقع هنوز اطلاعات رسمی از میزان آپدیت های دسته بازی پلی استیشن 5 منتشر نشده است اما با توجه به گفته ها و اطلاعات درز کرده، به نظر می رسد دسته های بازی جدید، یکی از مهم ترین ویژگی های PS5 باشند.

PS5
رندری از PS5

جیم رایان، یکی از مقامات ارشد سونی مطالبی درباره دال شاک جدید عنوان کرده است. به گفته او دسته بازی PS5 بسیار پیشرفته تر و کارآمد تر از دسته بازی پی اس 4 پرو خواهد بود. همچنین او بیان کرده است بخش هایی همچون صدا و لرزش این دسته ها بهبود قابل توجهی پیدا کرده اند و در زمینه لرزش به فناوری جدید بازخورد لمسی مجهز خواهند بود. البته به گفته آقای رایان این قابلیت ها در بازی هایی که هم اکنون برای پلی استیشن عرضه شده اند نیز کار می کند.

به گفته جیم رایان، کاربران زمانی که صدای سه بعدی و لرزش مبتنی بر بازخورد لمسی را تجربه کنند از اینکه این قابلیت ها چه اندازه باعث بهبود حس بازی و لذت گیمینگ شده اند شگفت زده خواهند شد. به گفته او حتی بازی  Gran Turismo Sport نیز با استفاده از دسته های بازی PS5 بسیار لذتبخش تر خواهد بود. البته ما هنوز PS5 را تست نکرده ایم اما امیدواریم همه چیز طبق گفته های آقای رایان پیش برود. همچنین ما امیدواریم دسته های بازی پلی استیشن 5 نیز همانند نسل قبل خود بر روی پی سی و لپ تاپ کار کنند. در هر حال زمان زیادی به عرضه پلی استیشن 5 باقی نمانده است و به زودی می توانیم آن را تست و بررسی کنیم و از صحت این ادعا ها و اطلاعات درز شده اطمینان یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.