در IOS 13.3.1  می توانید موقعیت یاب مکانی آیفون 11 را کاملا خاموش کنید.

یکی از مشکلات آیفون ۱۱ این است که در هر شرایطی قابل ردیابی است. حالا اپل فکر هایی برای این مشکل کرده است. با صفر و یک همراه باشید.

اپل از جمله شرکت هایی است که به حریم خصوصی کاربران خود اهمیت فراوانی میدهد. این شرکت قوی ترین رمزنگاری ها را بر روی محصولات خود اعمال می کند تا از حفظ حریم خصوصی کاربران خود اطمینان یابد. این بار اپل می خواهد کاربران با آرامش بیشتری از آیفون خود استفاده کنند. بنابراین اطلاعات منتشر شده حاکی از این است که اپل در آپدیت جدید سیستم عامل IOS  یعنی ورژن 13.3.1 که برای آیفون 11 منتشر می شود ترتیبی اتخاذ کرده است تا کاربران بتوانند موقعیت مکانی خود را به طور کامل مخفی کنند.

ورژن 13.3.1 سیستم عامل IOS در واقع قابلیتی در اختیار کاربران قرار می دهد تا از آن طریق بتوانند چیپ Ultra Wideband را که یکی از کار های آن موقعیت یابی دقیق است را به طور کامل غیر فعال کنند. این تراشه نخستین بار در سال 2019 بر روی آیفون 11 نصب شد. در واقع کاری که Ultra Wideband انجام می دهد کاری پیشرفته تر از بلوتوث برای ردیابی اشیاء است که به کمک قابلیت Air Drop اپل می آید. در واقع مهم ترین کارایی Ultra Wideband این است که اگر شما گوشی خود را گم می کردید می توانستید به راحتی با Ultra Wideband آن را پیدا کنید.

IOS 13.3.1

از مشکلاتی که Ultra Wideband به وجود می آورد این بود که چنانچه تمامی گزینه ها برای موقعیت یابی مکانی را نیز غیر فعال می کردید باز هم این امکان وجود داشت که موقعیت آیفون 11 شما شناسایی شود. همین موضوع باعث شکایت کاربران اپل شده  و اعتراض هایی به عدم رعایت حریم خصوصی در آیفون 11 مطرح شده است که اپل در نظر دارد با آپدیت جدید این مشکل را حل کند.

بنابراین با غیر فعال شدن Ultra Wideband هر گونه امکان ردیابی گوشی آیفون 11 به طور کامل از بین خواهد رفت اما این مورد می تواند مشکلی نیز ایجاد کند چرا که اگر گوشی خود را گم کنید دیگر نمی توانید به قابلیت های آیفون 11 برای پیدا کردن آن تکیه کنید. از طرفی با خاموش شدن کامل Ultra Wideband این امکان وجود دارد که مشکلاتی برای اتصال اینترنت Wi Fi و بلوتوث ایجاد شود. در واقع سود Ultra Wideband بیشتر از ضرر های آن است و به همین دلیل به احتمال زیاد شاهد وجود Ultra Wideband در آیفون های سال 2020 نیز خواهیم بود.

بنابراین با این توضیحات، وقتی کلید جدیدی در آیفون خود مشاهده کنید خواهید دانست این کلید به چه کاری می آید.البته ورژن IOS 13.3.1 هنوز رسما منتشر نشده و صرفا به طور محدود در نسخه بتا در دسترس قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.