هواوی به جای گوگل از تام تام برای مکان یابی استفاده می کند.

0

به گزارش رویترز، هواوی با تام تام برای ارائه خدمات مکان یابی برای گوشی های هوشمند و تبلت های هواوی به توافق رسیده اند. با صفر و یک همراه باشید تا به جزئیات بیشتری از این خبر بپردازیم.

مدتی است که هواوی توسط آمریکا تحریم شده است. این تحریم ها باعث شده اند سرویس هایی که شرکت های آمریکایی برای گوشی های هوشمند ارائه می کنند برای گوشی های هواوی مسدود شوند. همانطور که میدانیم گوشی های huawei از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند که توسط شرکت گوگل ارائه می شوند. گوشی هایی که از این سیستم عامل استفاده می کنند به طور پیش فرض برای مکان یابی به سرویس مکان یابی گوگل مجهز هستند اما تحریم ها باعث شده این سرویس برای هواوی مسدود شود. به همین دلیل هواوی برای استفاده از سرویس های مکان نما در حال مذاکره با شرکت تام تام (یک شرکت هلندی) برای استفاده از تکنولوژی های مکان یابی این شرکت در گوشی های هوشمند و تبلت های آینده خود بوده است و گزارشات از توافق نهایی این دو شرکت حکایت دارد. به گزارش رویترز، سخنگوی تام تام بدون بیان جزئیات، از توافق با هواوی در مدتی پیش خبر داده است.

قرار دادی که بین huawei و تام تام بسته شده شامل استفاده از نقشه های جهانی ، اطلاعات زنده از ترافیک  و نرم افزار ناوبری است. البته بسیاری شرکت ها از خدمات OpenStreetMap در گوشی های خود استفاده می کنند اما هواوی در نظر دارد با قرار داد با تام تام ، یک شریک مطمئن داشته باشد که بتواند در طولانی مدت روی آن حساب کند. هر چند به دلیل قرار گرفتن شرکت تام تام در هلند ممکن است فشار های دولت ایالات متحده به هلند باعث اخلال در روند این توافق شود ولی در حال حاضر توافق با تام تام یکی از بهترین گزینه هایی است که huawei پیش رو دارد.

Huawei Picks TomTom To Replace Google Maps

از آنجا که هواوی ممکن است در آینده طولانی نتواند از خدمات شرکت های آمریکایی استفاده کند ، در حال توسعه سیستم عامل جدید خود به نام Harmony OS است که قرار است در آینده جایگزین اندروید شود. در سپتامبر 2019 گفته شد تست های Harmony OS به اتمام رسیده است و در آینده نزدیک به گوشی های هوشمند huawei راه خواهد یافت اما هنوز خبری از استفاده عملیاتی از آن در هیچ کدام از محصولات هواوی نشده است. با این وجود به نظر می رسد امسال یا سالهای آینده شاهد معرفی گوشی های هواوی با سیستم عامل هارمونی به همراه موقعیت یاب تام تام باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.