راهنمای خرید پرینتر های موجود در بازار ایران

0

راهنمای خرید پرینتر در صفر و یک به شما کمک می کند بتوانید بهترین پرینتر را بر اساس نیاز خود و کارایی دستگاه، قیمت و فناوری آن خریداری کنید. پرینتر ها از جمله پر کاربرد ترین وسایل اداری هستند. این گونه دستگاه ها در کارایی ها، تکنولوژی ها و قیمت های متنوعی به بازار عرضه می شوند. بنابراین انتخابیک پرینتر مناسب نیاز به دقت و توجه دارد. چنانچه شما پرینتر را برای یک اداره خریداری می کنید طبیعتا نیاز بسیار متفاوتی را از خرید پرینتر برای خانه خود دارید. همچنین پرینتری که توسط یک عکاس خریداری می شود به کلی با پرینتری که توسط یک نویسنده خریداری می شود متفاوت است.

بنابراین در این راهنمای خرید نیز با صفر و یک همراه باشید. هم اکنون شرکت های بسیاری به عرضه دستگاه هایی اقدام می کنند که در کنار کار پرینت، توانایی های دیگری نیز دارند. این توانایی ها شامل: اسکن، کپی و فکس می باشند که با پیشرفت های انجام شده و کوچک شدن ابعاد دستگاه ها، امکان ارائه هر چهار قابلیت در یک دستگاه کوچک به وجود آمده است. اینگونه پرینتر ها اصطلاحا All in One یا AIO نامیده می شوند. با ارائه این گونه دستگاه ها دیگر نیازی نیست فضای زیادی را برای داشتن چندین دستگاه اشغال کرده و یا برای هر دستگاه هزینه جداگانه ای کنید. البته باید گفت استفاده از یک دستگاه AIO نمی تواند نیاز های صنعتی و با شمار بالا را پوشش دهد. به عنوان مثال چنانچه در روز صد ها یا هزاران برگ کپی میگیرید، باید به فکر یک دستگاه فتوکپی اختصاصی باشید چرا که دستگاه های AIO نمی توانند نیاز های بسیار بزرگ و صنعتی را جواب دهند.

پیش از ارائه لیست پرینتر ها باید در مورد تکنولوژی های موجود در پرینتر ها بیشتر صحبت کنیم. حتما نام هایی همچون پرینتر لیزری ، جوهر افشان و… را شنیده اید. در ابتدا به معرفی انواع پرینتر ها می پردازیم.

پرینتر لیزری:

اینگونه پرینتر ها که به دلیل کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب خود، بخش بزرگی از بازار های پرینتر را به خود اختصاص داده اند، نخستین بار توسط شرکت اچ پی و در سال 1984 به بازار عرضه شدند. اساس کار اینگونه پرینتر ها بر پایه الکتروفوتوگرافی است. پرینتر های لیزری دارای دقت و سرعت بسیار خوبی هستند و چنانچه در کار خود نیاز به پرینتری سریع دارید، چاپگر های لیزری در این زمینه برترین هستند. اینگونه پرینتر ها در انواع رنگی و سیاه و سفید در دسترس هستند. همه پرینتر های لیزری از ماده ای به نام تونر استفاده می کنند. تونر که به صورت پودر است دارای قابلیت ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به جوهر است و تا از آن استفاده نکرده اید نیازی به تعویض آن نیست. کارتریج های موجود در پرینتر های لیزری در استفاده های بسیار طولانی مدت ماندگاری بالایی داشته و می توانید تا سالهای سال از یک پرینتر لیزری استفاده کنید در حالی که کارتریج پرینتر های جوهر افشان پس از مدتی فرسوده شده و کارایی خود را از دست می دهند و به دلیل گرانی اینگونه کارتریج ها که با قیمت یک پرینتر جدید برابری می کنند، لذا عملا پرینتر جوهر افشان پس از مدتی بلا استفاده شده و باید به فکر خرید یک پرینتر جدید بود.

راهنمای خرید پرینتر
یک پرینتر لیزری ساخت شرکت برادر

پرینتر جوهر افشان:

پرینتر های جوهر افشان یا جوهری ، همانطور که از نامشان پیداست، با افشاندن جوهر بر روی یک صفحه می توانند تصاویر رنگی و بسیار با کیفیتی ارائه دهند. شیوه کار اینگونه پرینتر ها به این صورت است که جوهری که در یک کارتریج ذخیره شده است به تدریج از منافذ بسیار ریزی که در دستگاه تعبیه شده است بر روی کاغذ می ریزد و به این صورت باعث ایجاد تصویر می شوند. معمولا کیفیت چاپ اینگونه پرینتر ها به صورت اعدادی که رزولوشن را بیان می کنند (به طور مثال 1080×1920) بر روی آنها درج شده است که هر چقدر این اعداد بزرگتر باشند، کیفیت چاپ بالاتر می رود. معمولا پرینتر های جوهر افشان تصاویر با کیفیت تری نسبت به پرینتر های لیزری ارائه می دهند به خصوص زمانی که مسئله چاپ عکس در میان باشد. اما در مقابل پرینتر های لیزری یک سری ضعف نیز دارند که از جمله آنها می توان به سرعت کمتر و توانایی چاپ تعداد کمتری کاغذ نسبت به پرینتر های لیزری اشاره کرد.

بنابراین چنانچه به یک پرینتر با کیفیت تصاویر بسیار بالا نیاز دارید و در عین حال نیازی به سرعت زیاد آنها ندارید باید پرینتر های جوهر افشان را انتخاب کنید. دیگر تفاوت عمده پرینتر های لیزری و جوهر افشان این است که هزینه چاپ یک عکس در پرینتر های لیزری بسیار کمتر از یک پرینتر جوهر افشان بوده و شما ناچار هستید هر چند وقت یک بار مخزن جوهر پرینتر جوهر افشان را حتی اگر پر باشد را بعد از مدتی دوباره پر کنید چرا که اگر از جوهر استفاده نشود خشک شده و دیگر به کار نمی آید در حالی که شارژ پرینتر لیزری در مدت زمان های طولانی تری صورت گرفته و به دلیل استفاده از تونر در کارتریج، نیازی نیست نگران خشک شدن باشد چرا که تونر به صورت پودری بوده و تا زمانی که استفاده ای از آن نگردد کارایی خود را از دست نمی دهد.

راهنمای خرید پرینتر
یک پرینتر جوهر افشان ساخت شرکت اپسون

با توجه به تعاریف و نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد، شما باید در خرید پرینتر مورد نظر خود به یک سری نکات مهم توجه کنید.

  • نخستین آنها سرعت چاپ است. پس اگر سرعت چاپ برایتان اهمیت دارد، باید از پرینتر های لیزری استفاده کنید.
  • نکته دوم توانایی شبکه شدن است. اگر در یک اداره چندین کامپیوتر موجود باشد، می توان با یک پرینتر، به همه آنها قابلیت پرینت داد بنابراین چنانچه از یک پرینتر برای چند کاربر استفاده می کنید باید از قابلیت شبکه شدن پرینتر اطمینان حاصل کنید.
  • نکته سوم، قیمت دستگاه است. امروزه پرینتر ها با توجه به کارایی های خود، کیفیت ساخت و همینطور تکنولوژی به کار رفته در آنها، دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند به گونه ای که می توانید پرینتر هایی زیر یک میلیون تا ده ها میلیون تومانی را در بازار پیدا کنید بنابراین باید ابتدا کارایی و تکنولوژی مورد نیاز خود را مشخص کنید چرا که قیمت بالاتر به معنی این نیست که یک پرینتر حتما بهتر است، شاید قیمت بالاتر به دلیل ظرفیت بسیار بیشتر باشد که در اداره های شلوغ به کار می آیند و در استفاده های خانگی یا اداره های کوچک عملا بلا استفاده هستند. پس با توجه به نکات گفته شده به ارائه لیستی از بهترین پرینتر هایی که در بازار می توانید تهیه کنید می پردازیم. همانند راهنما های گذشته، ما در اینجا بهترین کارایی و کیفیت را در مقابل مناسب ترین قیمت گذاشته ایم و سعی کرده ایم با ارزش ترین های بازار را انتخاب کنیم.

راهنمای خرید پرینتر تا 5 میلیون تومان:

پرینتر جوهر افشان، کانن مدل PIXMA MG2540s قیمت: 485.000 تا 550.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر جوهر افشان، کانن مدل PIXMA MG2540s

شرکت کانن جزء برترین شرکت های جهان در زمینه ارائه ابزار و وسایل نوری است. این شرکت که با نام دوربین های بسیار خوبش شناخته می شود، به ساخت وسایلی همچون پرینتر نیز اشتغال داد. پرینتر چند کاره، کانن PIXMA MG2540s علاوه بر قابلیت پرینت، دارای قابلیت اسکن و کپی نیز می باشد. این چاپگر به صورت رنگی بوده و از فناوری پرینتر های جوهر افشان استفاده می کند. کیفیت تصاویر چاپ شده در این پرینتر چندان مورد قبول کسانی که به دنبال تصاویری با کیفیت بالا بوده و یا خواهان پرینتری برای چاپ عکس هستند نخواهد بود چرا که رزولوشن چاپ آن تنها 600×480 است و تنها از 48 رنگ بهره می برد.البته این پرینتر برای کسانی که به کیفیت چاپ بالا نیاز نداشته و صرفا به تعداد محدودی رنگ نیاز دارند بسیار مناسب خواهد بود.

این دستگاه توانایی چاپ 6 برگه در دقیقه را دارا می باشد که برای چاپگری با این سطح قیمت مناسب است. همچنین بخش اسکنر این دستگاه دارای رزولوشن اپتیکال 1200 × 600 می باشد که رزولوشن مناسب محسوب می شود. پرینتر چند کاره، کانن PIXMA MG2540s با ارائه چندین قابلیت در یک جا و همچنین قیمت بسیار مناسب، یک انتخاب ایده آل برای کسانی خواهد بود که به دنبال پرینتری با با کیفیت مناسب و در عین حال قیمت اقتصادی هستند که با داشتن نشان یک شرکت خوش نام، از کیفیت آن مطمئن شوند. بنابراین چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به دنبال یک گزینه اقتصادی هستید، بهتر از این پرینتر را نخواهید یافت.

پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Pro M102w قیمت: 930.000 تا 1.200.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Pro M102w

این اچ پی بود که در سال 1984 پرینتر لیزری را اختراع کرد پس باید انتظارات بسیاری از آن داشته باشیم. اچ پی نیز کاملا به انتظارات پاسخ داده است. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Pro M102w یک پرینتر لیزری سیاه و سفید است که به طور اختصاصی صرفا برای پرینت ساخته شده است. بنابراین تمامی تمرکز این پرینتر بر چاپ با بالاترین کیفیت ممکن است. این چاپگر توانایی چاپ 23 برگ در دقیقه را داشته که نرخ بسیار مناسبی محسوب می شود. یکی از عوامل این نرخ بالای چاپ، بهره بردن این دستگاه از پردازنده 600 مگاهرتزی است. این پرینتر از انواع کاغذ ها در قطع های A4 ، A5 ، A6 و B5 پشتیبانی می کند. مخزن کاغذ پرینتر LaserJet Pro M102w به اندازه 10+150 کاغذ است. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Pro M102w دارای کارتریجی با عمر 1600 برگ است که پس از این تعداد چاپ، باید این کارتریج را مجددا شارژ کرد. در پایان باید بگوییم چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به یک پرینتر برای کار های خانگی و یا در ادارات کوچک نیاز داشته و صرفا چاپ سیاه و سفید رنگ برای شما کفایت می کند. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Pro M102w با کارایی بالا و قیمت بسیار مناسب خود یکی از برترین پرینتر های بازار به شمار می رود.

 

پرینتر جوهر افشان HP مدل DeskJet Ink Advantage 4675 قیمت: 1.480.000 تا 2.610.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر جوهر افشان HP مدل DeskJet Ink Advantage 4675

اچ پی حاکم سرزمین تجهیزات اداری است و با ارائه طیف وسیعی از پرینتر ها، به اصلی ترین برند در این راهنمای خرید پرینتر تبدیل شده است. پرینتر مدل DeskJet Ink Advantage 4675 یک پرینتر چند کاره از نوع جوهر افشان است. این چاپگر به جز توانایی پرینت، دارای قابلیت اسکن ، کپی و فکس نیز می باشد بنابراین شما را از داشتن چهار وسیله بی نیاز می کند. این پرینتر دارای سرعت چاپ 6.8 برگ در دقیقه برای چاپ رنگی بوده که در چاپ سیاه و سفید به 9.5 برگ در دقیقه می رسد. حداکثر رزولوشنی که این پرینتر ارائه می کند، 4800×1200  برای چاپ رنگی و 1200×1200 برای چاپ سیاه و سفید می باشد بنابراین با یکی پرینتر با تصاویر با کیفیت سر و کار داریم.

این پرینتر در زمینه کپی توانایی بزرگنمایی تا 400 درصد را داشته و کپی هایی با رزولوشن 600×300  می گیرد. اسکنر در پرینتر مدل DeskJet Ink Advantage 4675 دارای عمق رنگ ها 24 بیتی بوده و رزولوشن 1200 PPI می باشد. این پرینتر همچنین می تواند در هر چهار ثانیه یک صفحه را با کیفیت 300 x 300  فکس کند. یکی از نقاط ضعف این پرینتر که البته در سایر پرینتر هایی با این مشخصات و سطح قیمت نیز متداول است وجود دارد ، عمر کم کارتریج می باشد. کارتریج این چاپگر اچ پی برای چاپ سیاه و سفید تا 360 برگ و برای چاپ رنگی تا 200 برگ عمر دارد. این اعداد زمانی که با رقم 1600 برگ در چاپگر پیشین مقایسه می شوند خواهید دانست تفاوت یک چاپگر همه کاره و یک AIO در چه اندازه است (در قیمت نزدیک به هم ). چنانچه به یک پرینتر همه کاره با قیمت مناسب نیاز داشته و تصمیم ندارید زیاد از آن کار بکشید، پرینتر جوهر افشان HP مدل DeskJet Ink Advantage 4675 یکی از برترین انتخاب های این راهنما خرید پرینتر می باشد.

 

پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 Multifunction  قیمت: 1.850.000 تا 4.200.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 Multifunction

بخش الکترونیک سامسونگ، یکی از بزرگترین و برترین تولید کنندگان لوازم الکترونیکی است که طیف وسیعی از محصولات را پوشش می دهد. یکی از این محصولات پرینتر های این شرکت هستند که ما در اینجا از پرینتر Xpress M2070 Multifunction استفاده کرده ایم. این چاپگر از نوع لیزری بوده و سیاه و سفید است. در عین حال ما با پرینتری چند کاره روبرو هستیم. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 Multifunction دارای توانایی پرینت، فکس، اسکن و کپی است. این پرینتر دارای ویژگی های بسیار مفیدی همچون ارتباط بی سیم است. شما می توانید از طریق اینترنت Wi Fi  با این پرینتر ارتباط برقرار کرده و اقدام به چاپ محتویات مورد نظر کنید. این چاپگر سامسونگ دارای توانایی چاپ دو رو نیز بوده و آخرین رزولوشنی که ارائه می کند 1200×1200  است که برای یک پرینتر سیاه و سفید بسیار مناسب است. این پرینتر به لطف داشتن پردازنده 600 مگاهرتزی می تواند تا 21 برگه در دقیقه را به چاپ برساند. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 Multifunction   برای کار های متوسط ساخته شده است به گونه ای که می توانید تا 10000 برگه در ماه با آن کار کند. عمر کارتریج این پرینتر 1000 برگه بوده که پس از این تعداد باید آن را شارژ کنید. اسکنر موجود در این پرینتر به صورت دیجیتال توانایی اسکن تصاویر تا رزولوشن 4800×4800 را دارد که بسیار بالا و مناسب بوده و اسکن های بسیار با کیفیتی را به شما ارائه می کند. این چاپگر همچنین می تواند تا 20 برگه در دقیقه کپی کرده و یا با سرعت 33 کیلوبایت بر ثانیه به ارسال فکس بپردازد. بنابراین چنانچه به دنبال پرینتری همه کاره و سیاه و سفید هستید که توانایی کار بالا را داشته باشد، پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 Multifunction   یکی از برترین پرینتر های موجود در بازار است که ما در این راهنمای خرید پرینتر قرار داده ایم.

 

پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Pro MFP M281fdw قیمت : 4.750.000 تا 5.200.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Pro MFP M281fdw

یک پرینتر فوق العاده دیگر از اچ پی، پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Pro MFP M281fdw یک چاپگر همه کاره و رنگی است که به صورت لیزری کار می کند. این پرینتر دارای توانایی، پرینت، کپی ، فکس و اسکن است. اچ پی در این پرینتر قابلیت اتصال بی سیم از طریق Wi Fi  را ایجاد کرده است که این امکان را به کاربر می دهد تا به صورت بی سیم به پرینتر دسترسی داشته باشد. این پرینتر در زمره پرینتر هایی که برای کاربری نیمه سنگین ساخته شده اند قرار می گیرد و از این رو توانایی چاپ 40 هزار برگ در ماه را داد. کارتریج این چاپگر نیز می تواند تا 1400 برگ برای چاپ رنگی و 1300 برگ برای چاپ سیاه و سفید کار کند و پس از آن نیاز به شارژ و تعویض تونر دارد. حداکثر توان پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Pro MFP M281fdw به 21 برگ در دقیقه به صورت چاپ سیاه و سفید و 12 برگ در دقیقه به صورت رنگی می رسد. رزولوشن ارائه شده توسط این چاپگر در هر دو بخش رنگی و سیاه و سفید یکسان بوده و به رقم 600 x 600 می رسد که در نگاه اول به نظر می رسد اچ پی در این زمینه کم کاری کرده است اما باید در نظر این پرینتر برای ادارات با حجم کار نیمه سنگین ساخته شده است. معمولا در چنین مکان هایی سرعت چاپ و دوام پرینتر در اولویت قرار داشته و نیازی به کیفیت بسیار بالای چاپ وجود ندارد. بنابراین اچ پی در این محصول به کیفیت ساخت و ماندگاری طولانی مدت دستگاه در استفاده های طولانی مدت و نیمه سنگین اهمیت ویژه ای داده است و بر کیفیت تمرکز کمتر داشته است.

در این پرینتر می توان اسکن هایی با رزولوشن اپتیکال 1200  از تصاویر ثبت کرد. سرعت کپی سیاه و سفید و رنگی این دستگاه به ترتیب 21 و 12 برگه در دقیقه می باشد که البته این پرینتر توانایی زوم تا 400 درصد در کپی را نیز دارا میباشد. سرعت ارسال فکس توسط این دستگاه نیز 33.6 کیلوبایت بر ثانیه می رسد. همانطور که در ابتدا گفتیم این پرینتر برای کار های نیمه سنگین ساخته شده است و تمرکز اچ پی در آن به کیفیت ساخت بالای آن بوده است بنابراین چنانچه به پرینتری برای کار های نیمه سنگین نیاز دارید و می خواهید تا سالها بتوانید از آن استفاده کنید، پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Pro MFP M281fdw یکی از بهترین محصولات موجود در این راهنمای خرید پرینتر است.

 

راهنمای خرید پرینتر از قیمت 5 تا 25 میلیون تومان

پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW قیمت: 5.95.000 تا 6.800.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW

این پرینتر کانن یک پرینتر چهار کاره بوده که توانایی پرینت، اسکن، فکس و کپی را دارد. این چاپگر به صورت سیاه و سفید و لیزری است. در پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW توانایی اتصال بی سیم نیز فراهم شده است که از طریق Wi Fi  صورت می گیرد. این چاپگر برای کار های نیمه سنگین ساخته شده است و توانایی پرینت تا 28 برگ در دقیقه را دارد. حداکثر رزولوشن پرینت آن نیز به 600×600 می رسد. این پرینتر توانایی چاپ به صورت دو رو را نیز دارا می باشد. این چاپگر برای اینکه بتواند به وظایف نیمه سنگین خود عمل کند، دارای مخزن کاغذ 600 برگ است که شما را از قرار دادن مداوم کاغذ بی نیاز می کند. این کاغذ ها می تواند از سایز های A4 ،A5 ، B4 و B5 باشد.

این پرینتر دارای اسکنری با حداکثر رزولوشن 1200×1200 است که در حالت اسکن دیجیتال ایجاد می شود. شما می توانید از این پرینتر برای کپی حداکثر 27 برگه در دقیقه استفاده کنید که رقم بسیار خوبی محسوب می شود و نشان از سرعت بسیار بالای این دستگاه دارد. همچنین پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW دارای توانایی ارسال فکس با سرعت 33.6 کیلوبایت بر ثانیه می باشد. علاوه بر این، چاپگر MF249DW کانن به تلفن نیز مجهز می باشد. بنابراین شما با خرید یک دستگاه از تعداد زیادی دستگاه بی نیاز خواهید شد. چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به یک محصول با کیفیت برای کار های نیمه سنگین نیاز داشته و می خواهید به واسطه برند معتبر از کیفیت محصول خریداری شده مطمئن شوید، پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW همه این ویژگی ها را دارا می باشد.

 

پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW قیمت: 11.000.000 تا 12.000.000 تومان

پرینتر لیزری کانن مدل MF249DW
پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW

شرکت برادر یک شرکت با سابقه ژاپنی است که به تولید لوازم اداری همچون پرینتر می پردازد. محصولات این برند همچون سایر برند های ژاپنی ، بسیار با دوام، کارا و با قیمت مناسب هستند. پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW یک دستگاه چند کاره است. این پرینتر با توان چاپ 40هزار برگ در ماه، برای کار های نیمه سنگین ساخته شده است. سرعت این چاپگر بسیار بالا بوده و می تواند تا 32 برگ در دقیقه چاپ کند که این چاپ می تواند به صورت دو رو نیز باشد. نکته قابل توجه در این پرینتر این است که این سرعت بالا برای هر دو چاپ سیاه و سفید و رنگی ارائه می شود که در کمتر پرینتری مشابه دارد. کارتریج پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW می تواند تا 3500 برگ سیاه و سفید و یا 2500 برگ رنگی چاپ کند که رقم بسیار مناسبی بوده و نیاز کاربران را به طور کامل برآورده می کند. این چاپگر دارای سینی کاغذ به اندازه 50+250 است که از این نظر هم کمبودی ندارد.

بیشترین رزولوشنی که این پرینتر در هنگام چاپ ارائه می کند 600×2400 است که یک رزولوشن عالی محسوب می شود. همچنین در این پرینتر امکان اسکن به صورت اپتیکال و با وضوح 1200×2400 وجود دارد. در زمینه کپی نیز این پرینتر عالی عمل می کند و می تواند رزولوشن 600×600 را ارائه دهد. حافظه این پرینتر 512 مگابایت بوده که از این نظر بسیار عالی است. این پرینتر همانند بسیاری دیگر از پرینتر ها توانایی فکس با سرعت 33.6 کیلوبایت بر ثانیه را دارا می باشد. پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW یک پرینتر برای مکان هایی مانند ادارات و سازمانهایی است که در آن ها به کار های نیمه سنگین نیاز است. بنابراین می توان گفت این پرینتر برای کار های خانگی مناسب نیست چرا که کارکرد آن بسیار بالا بوده و فراتر از کار مورد نیاز یک خانه یا یک دفتر کوچک است. بنابراین چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به دنبال یک چاپگر بسیار کارا  و همه کاره برای سازمان خود هستید، ما پرینتر لیزری Brother مدل MFC-L8850CDW را به عنوان یکی از برترین های این لیست پیشنهاد می کنیم.

 

پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Enterprise M551n قیمت: 12.000.000 تا 13.100.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Enterprise M551n

ما در اینجا یک پرینتر تک کاره و بسیار قدرتمند از اچ پی داریم. همانطور که در ابتدا گفتیم اگر مهم ترین خواسته شما پرینتر است، باید بدانید بهتر است از یک دستگاه تک کاره که صرفا برای پرینت ساخته شده است استفاده کنید. پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Enterprise M551n  نیز همینگونه بوده و صرفا به کار چاپ می پردازد و هیچگونه دستگاه اضافه دیگری همچون اسکنر، کپی و یا فکس ندارد. بنابراین باید انتظار داشت در کار تخصصی خود بهترین باشد. این پرینتر نیز برای کار های نیمه سنگین ساخته شده است. شما می توانید در ماه تا 75هزار برگ را با این پرینتر چاپ کنید. سرعت چاپ این چاپگر عالی بوده و به لطف پردازنده 800 مگاهرتزی و حافظه یک گیگابایتی خود می تواند تا 33 برگه در دقیقه را به صورت یک رو یا دو رو چاپ کند. این دستگاه دارای مخزن کاغذ به صورت 100+500 برگ است که می توانید از کار طولانی مدت اطمینان داشته باشید.

وجود توانایی چاپ رنگی باعث شده بتوانید یکی از برترین پرینتر های لیزری برای چاپ رنگی را در اختیار داشته باشید اما باید بگوییم همچنان نباید انتظار کیفیتی تر سطح پرینتر های جوهر افشان داشت. بیشترین رزولوشنی که در این پرینتر ارائه می شود 1200×1200  است. این پرینتر بسیار توانا بوده و برای کار های نیمه سنگین عالی است اما باید گفت این چاپگر ساخت اچ پی از اتصال وای فای پشتیبانی نمی کند که می تواند برای برخی کاربران نقطه ضعف محسوب شود. در نهایت چنانچه به طور تخصصی به پرینت نیاز دارید باید یک دستگاه قدرتمند که به طور تخصصی این کار را انجام می دهد تهیه کنید و به نظر می رسد در این سطح قیمت، پرینتر لیزری HP مدل Color LaserJet Enterprise M551n  یکی از بهترین های بازار است که در این راهنمای خرید پرینتر آورده شده است.

 

پرینتر جوهر افشان اپسون مدل Stylus Photo 1410 قیمت: 15.000.0000 تا 17.500.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر جوهر افشان اپسون مدل Stylus Photo 1410

شرکت اپسون یکی از مدعیان سرسخت پرینتر های جوهر افشان است. این شرکت در مدل Stylus Photo 1410 نیز یکی از برترین پرینتر های جوهر افشان در این رده قیمتی است. این پرینتر توانایی های ویژه ای همچون افزایش کیفیت تصویر دارد که باعث می شود تصاویری با کیفیت کم نیز به تصاویر با کیفیت بالا تبدیل شوند. همچنین می توانید در این پرینتر از جوهر مخصوص چاپ عکس بهره ببرید. این پرینتر برای اطمینان از اینکه بهترین کیفیت تصویر ارائه می شود، از تکنولوژی تنظیم قطرات جوهر استفاده کرده است. این ویژگی ها باعث شده این پرینتر به یکی از برترین پرینتر ها در زمینه چاپ عکس تبدیل شود. حداکثر سرعت چاپ پرینتر Stylus Photo 1410 به 15 برگ در دقیقه می رسد که با توجه به کیفیت بسیار بالای تصاویر که حداکثر رزولوشن 5760×1440 را ارائه می کند، بسیار عالی محسوب می شود. همچنین در این دستگاه می توانید از کاغذ های A3 نیز استفاده کنید که برای چاپ پوستر و تبلیغات بسیار مناسب هستند. این پرینتر دارای شش کارتریج است که به صورت 5 کارتریج رنگی و یک کارتریج مشکی می شود. چنانچه عکاس هستید و میخواهید عکس های خود را با کیفیت عالی چاپ کنید و در این لیست راهنمای خرید پرینتر به دنبال یک پرینتر با چنین کیفیتی و در عین حال قیمت مناسب (در مقایسه با هم رده ها) هستید. پرینتر جوهر افشان اپسون مدل Stylus Photo 1410 می تواند نتیجه جستجو های شما باشد.

 

پرینتر لیزری HP مدل Enterprise M605DN LaserJet قیمت: 23.000.000 تا 24.300.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل Enterprise M605DN LaserJet

58 برگ در دقیقه! راستش خودمان هم شوکه شدیم! اچ پی پرینتری با کیفیت بسیار بالا که به طور تخصصی تنها به کار چاپ می پردازد را ارائه داده است. این پرینتر دارای توان چاپ 225هزار برگ در ماه است یعنی به قلمرو پرینتر هایی با وظایف سنگین وارد شده است. این پرینتر می تواند تا رزولوشن 1200×1200 را ارائه کند که بسیار مناسب است. همانطور که در ابتدا گفتیم این پرینتر دارای سرعت چاپ 58 برگ در دقیقه بوده که به لطف پردازنده قدرتمند 1.2 گیگاهرتزی بدست آمده است. حافظه داخلی این پرینتر 512 مگابایتی است که می توانید حجم زیادی اطلاعات را در آن ذخیره کنید.

این پرینتر به وای فای متصل نمی شود و برای اتصال به کامپیوتر باید از کابل اترنت یا USB-2 استفاده کرد.  این پرینتر دارای یک کارتریج از نوع CF281A می باشد که می تواند تا 10500 برگه چاپ کرده و سپس نیاز به شارژ دارد. این پرینتر تنها به صورت سیاه و سفید کار می کند. پرینتر لیزری HP مدل Enterprise M605DN LaserJet می تواند از انواع برگه ها در سایز های A4 ، A5 ، A6 ، B5 و B6 را پشتیبانی می کند. مخزن کاغذ این پرینتر توانایی جای دادن 100+500 برگ را دارد. با توجه به توضیحات باید گفت با یک پرینتر بسیار قدرتمند و کارا مواجه هستیم و چنانچه به چاپ رنگی نیاز نداشته و صرفا چاپ سیاه و سفید کار شما را راه می اندازد و از طرفی سرعت و حجم چاپ برایتان اهمیت زیادی دارد، پرینتر لیزری HP مدل Enterprise M605DN LaserJet در این راهنمای خرید پرینتر یکی از بهترین انتخاب هایی است که تمامی این کار ها را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهد.

 

راهنمای خرید پرینتر با قیمت بیش از 25 میلیون تومان

پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M4555 MFP قیمت: 28.000.000 تا 30.000.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M4555 MFP

این پرینتر از نوع سیاه و سفید بوده و سه کاره است. این دستگاه توانایی انجام پرینت، کپی و اسکن را دارد. سیکل کار ماهانه این پرینتر 250 هزار برگ بوده و می تواند در روز تا 8333 برگ چاپ کند بنابراین با یک دستگاه صنعتی برای کاربرد های سازمانی و اداری مواجه هستیم. این پرینتر توانایی چاپ 52 برگ در دقیقه را داشته و بنابراین جزء پرینتر های بسیار پر سرعت محسوب می شود. رزولوشن چاپ در این پرینتر به صورت 1200×1200 است. کارکرد کارتریج این پرینتر تا 24هزار برگ است که جزء برترین های بازار به شمار می رود. مخزن کاغذ در این پرینتر دارای حجم 100+500 برگ می باشد. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M4555 MFP توانایی کپی تا 9999 عدد را داشته و می تواند کپی هایی با کیفیت 600×600 بگیرد. کیفیت اسکنر اپتیکال در این دستگاه به عدد 600DPI می رسد. به نظر می رسد اچ پی خواسته است با ارائه یک محصول با کیفیت و ماندگار، پرینتری بسازد که با ابعاد مناسب خود هم برای کار های خانگی سنگین مناسب بوده و هم برای کار های تجاری. بنابراین چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به دنبال چنین پرینتری هستید می توانید به پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M4555 MFP فکر کنید.

 

پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M855DN قیمت: 48.000.000 تا 50.000.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M855DN

چنانچه به کار هایی همچون فکس ، اسکن و کپی نیاز نداشته و صرفا یک پرینتر با توانایی بالا در پرینت نیاز دارید، بهتر است یک پرینتر یک منظوره خریداری کنید. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M855DN یک پرینتر تک کاره بوده که صرفا به کار پرینت می پردازد بنابراین می تواند بالاترین کیفیت پرینت سیاه و سفید و رنگی را به شما ارائه کند. این پرینتر می تواند تا 45 برگ در دقیقه و با رزولوشن 1200×1200 را چاپ کند که رقم بسیار بالا و خوبی می باشد. این دستگاه دارای حافظه داخلی یک گیگابایتی  و پردازنده 800 مگاهرتزی است.

سیکل کار ماهانه این پرینتر اچ پی به 175هزار برگ در ماه می رسد. این پرینتر دارای کارتریج مشکی و رنگی بوده که به ترتیب دارای عمر مفید 25.000 برگ و 31.000 برگ می باشند و پس از آن نیاز به شارژ مجدد دارند. همچنین اچ پی یک مخزن با ظرفیت 100+500 کاغذ برای این چاپگر در نظر گرفته است. شما می توانید کنترل های این دستگاه را از طریق یک صفحه نمایش 4 اینچی که در آن تعبیه شده انجام دهید. بدون شک این پرینتر برای کسانی که به کار هایی همچون چاپ و نشر محدود اشتغال دارند مفید خواهد بود. همچنین این دستگاه می تواند در سازمان ها و اداره هایی که دارای حجم کار سنگین هستند خدمت کند بنابراین با یکی از برترین گزینه های این راهنمای خرید پرینتر روبرو هستیم که با تک کاره بودن خود برترین کیفیت پرینت را ارائه می کند.

 

پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW قیمت: 55.000.000 تا 60.000.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW

همانطور که پیش از این گفتیم، اپسون یکی از برترین تولید کنندگان پرینتر جوهر افشان است. پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW که در لیست آورده شده است یک پرینتر رنگی و چهار کاره است به گونه ای که می توانید کار هایی همچون کپی، فکس و اسکن را نیز با آن انجام دهید. این پرینتر با برخورداری از فناوری چاپ PrecisionCore دارای سرعت چاپ سیاه و سفید 34 برگه در دقیقه است. زمانی به کیفیت و قدرت این پرینتر پی میبریم که بدانیم سرعت چاپ رنگی آن نیز به همان اندازه سرعت چاپ سیاه و سفید است و می توانید تا 34 برگ در دقیقه دریافت کنید که رقم بسیار مناسب و بالایی محسوب می شود. صحبت از کیفیت شد پس باید بگوییم با یک پرینتر دارای 800 نازل جوهر روبرو هستیم که کیفیت تصویر را از هر جهت تضمین می کنند. از طرفی این پرینتر توانایی چاپ با وضوح  4800 x 1200 را دارا می باشد. کارتریج استفاده شده در پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW دارای عمر مفید 75000 برگ می باشد که یک رقم فوق العاده محسوب می شود. این پرینتر همچنین دارای مخزن بزرگی برای کاغذ است به گونه ای که سینی کاغذ آن ظرفیت 750 کاغذ از جمله کاغذ های A3 را دارد.

رزولوشن کپی های این پرینتر نیز به 600 x 1200  می رسد. این چاپگر می تواند با سرعت 22 برگ در دقیقه کپی بگیرد. اسکنر موجود در پرینتر WorkForce Pro WF-R8590 D3TW نیز بسیار قدرتمند بوده و با برخورداری از تکنولوژی Color CIS line sensor توانایی اسکن تصاویر با کیفیت 1200 x 2400  را دارا می باشد. سرعت فکس با این دستگاه به 33.6 کیلوبایت می رسد. پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW چنان قدرتمند و با ظرفیت بالا ساخته شده است که تنها برای ادارات شلوغ و با حجم کار سنگین مناسب است بنابراین چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به دنبال یک پرینتر جوهر افشان بسیار قدرتمند و با دوام برای اداره خود هستید، باید پرینتر جوهر افشان اپسون مدل WorkForce Pro WF-R8590 D3TW را در بین نخستین انتخاب های خود قرار دهید.

 

پرینتر لیزری سامسونگ مدل Smart MultiXpress K4350LX قیمت: 58.000.000 تا 60.000.000 تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری سامسونگ مدل Smart MultiXpress K4350LX

پس از اندکی غیبت دوباره یک پرینتر بسیار خوب از سامسونگ را معرفی می کنیم. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Smart MultiXpress K4350LX یک دستگاه همه کاره بوده که توانایی پرینت، اسکن، کپی و ارسال فکس را دارد. بنابراین با یک تیر چهار نشان می زنید. توان کار ماهانه این پرینتر 120هزار برگ است بنابراین برای ادارات و سازمانهای با حجم کار بالا مناسب است. کارتریج این دستگاه به صورت دوتایی بوده و  دارای عمر مفید 25هزار برگ می باشد که رقم بسیار بالایی بوده و اگر حجم کار بالایی داشته باشید نیز کم پیش می آید که بخواهید این کارتریج را شارژ کنید. این پرینتر دارای پردازشگر دو هسته ای با سرعت یک گیگاهرتز است و از این رو سرعت چاپ آن به 35 برگ در دقیقه میرسد. مخزن این پرینتر ظرفیت 2180 کاغذ را داشته که می توانید تا روز ها خیالتان از پر بودن مخزن راحت باشد. این چاپگر از کاغذ های A3 و کوچکتر پشتیبانی می کند.

این دستگاه در کپی نیز بسیار کارا بوده و توانایی 9999 کپی دارد که بسیار مناسب است. رزولوشن کپی ها به صورت 600×600 می باشد. خوشبختانه این پرینتر به وای فای متصل شده و در نتیجه می توانید به صورت بی سیم از آن استفاده کنید. از طرفی سامسونگ در این پرینتر خود از یک صفحه نمایش بزرگ استفاده کرده است که به وسیله آن می توانید تمامی کار های پرینتر را کنترل کنید. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Smart MultiXpress K4350LX یک محصول کاربردی با عمر طولانی است که برای استفاده در سازمان ها و ادارات مناسب می باشد. پس چنانچه در این راهنمای خرید پرینتر به دنبال چنین محصولی هستید، در خرید پرینتر Smart MultiXpress K4350LX سامسونگ تردید نکنید.

 

پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise Flow MFP M880z قیمت: 93.000.000 تا 104.000.000 میلیون تومان

راهنمای خرید پرینتر
پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise Flow MFP M880z

قبل از هر چیز باید بگوییم با یک هیولا سر و کار داریم. این پرینتر دارای 150 کیلوگرم وزن است. بزرگ، سریع، کارآمد و دارای عمر بسیار طولانی است. در واقع این پرینتر برای این منظور ساخته شده است که در مراکز کپی و یا ادارات بسیار شلوغ و با کار بسیار سنگین انجام وظیفه کند به همین سبب اچ پی در ساخت آن تمرکز خود را بر دوام و کارایی آن در کار های سنگین و طولانی مدت قرار داده است. این پرینتر در واقع یک دستگاه چند کاره است که به جز پرینت، توانایی کپی ، اسکن و ارسال فکس را نیز دارد. بنابر اعلام اچ پی، این پرینتر توانایی کاری تا 200.000 برگ در ماه را دارد. هر چند با خواندن مطالب بالا ممکن است به این فکر کنید که برخی دیگر از پرینتر ها توانایی کاری بیشتری داشتند اما باید بگوییم این پرینتر برای این ساخته شده است که تا سالیان سال شما را از خرید پرینتر جدید بی نیاز کند، در واقع با اینکه ممکن است حجم کاری آن در مقایسه با برخی دیگر از پرینتر ها کمتر باشد اما عمر بسیار بالاتری دارد. پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise Flow MFP M880z دارای یک نمایشگر با سایز 8 اینچ است که می توانید تمامی کار های دستگاه را به راحتی با آن کنترل کنید. بالاترین رزولوشنی که این پرینتر در هنگام چاپ ارائه می دهد، 1200 x 1200 است که رقم مناسبی است. همچنین نرخ چاپ این چاپگر اچ پی به 45 برگ در دقیقه (هم رنگی و هم سیاه و سفید) می رسد که نرخ بسیار بالایی محسوب می شود که به لطف پردازنده 800 مگاهرتزی و سخت افزار قدرتمند این دستگاه به وجود آمده است.

این پرینتر برای استفاده به صورت رنگی دارای چهار کارتریج در رنگ های، فیروزه ای، ارغوانی، زرد و مشکی است. این دستگاه توانایی ارسال فکس با سرعت هر سه ثانیه یک صفحه و کپی با سرعت 46 برگر در هر دقیقه را داشته که کپی ها با رزولوشن 600 x 600 گرفته می شوند، اسکنر این دستگاه از نوع  Flatbed, ADF بوده و توانایی ارائه رزولوشن  600 x 600 را دارا می باشد و می توانید تا 200 اسکن اتوماتیک بگیرید. خب همانطور که ملاحظه کردید ممکن است این پرینتر از نظر اعداد و ارقام توانایی کمتری نسبت به برخی پرینتر های دیگر این لیست داشته باشد اما همانطور که گفتیم این دستگاه برای دوام و کارایی بالا ساخته شده است. بنابراین چنانچه صاحب یک مرکز کپی یا انتشارات هستید و می خواهید یک پرینتر همه کاره و بسیار با دوام را در این راهنمای خرید پرینتر پیدا کنید که سالیان طولانی برای شما کار کند، به هدف خود رسیده اید، پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise Flow MFP M880z همان چیزی است که نیاز دارید.

 

جمع بندی:

همانطور که در ابتدا گفته شد پرینتر ها بسیار بسیار متنوع هستند. این تنوع از شامل کیفیت چاپ، توان چاپ ، سرعت چاپ و ماندگاری آنهاست. بنابراین باید پیش از تصمیم به خرید به این نکته توجه کنید که هدفتان از خرید یک پرینتر چیست. چنانچه به پرینتری برای چاپ عکس های با کیفیت نیاز دارید باید به پرینتر های جوهر افشان این راهنما مراجعه کنید و چنانچه به پرینتری برای کار های اداری نیاز دارید باید پرینتر های لیزری و پرسرعت را مد نظر قرار دهید. و در صورتی که کیفیت بالای محصول و ماندگاری و دوام آن در کنار توان بالا برایتان مهم است باید به بخش پرینتر هایی با قیمت بیش از 25 میلیون تومان فکر کنید. نکته ای که در تمامی راهنما ها بسیار مهم است این است که نباید صرفا بر اساس قیمت تصمیم گرفت هر چند ما کوشیده ایم با ارزش ترین ها را انتخاب کنیم ولی هر دستگاه در محدوده قیمتی خود سنجیده شده است و گرانتر بودن به این معنی نیست که می تواند نیاز شما را بهتر انجام دهد. به عنوان مثال اگر برای مغازه عکاسی خود یک پرینتر نیاز دارید، پرینتر جوهر افشان اپسون مدل Stylus Photo 1410 با قیمتی در حدود 15 میلیون تومان برای شما بسیار کارآمد تر خواهد بود تا پرینتر پرینتر لیزری HP مدل LaserJet Enterprise M855DN که قیمت آن به 50 میلیون تومان می رسد و در عوض اگر یک مرکز انتشارات را اداره می کنید این مثال برعکس می شود. امیدواریم این راهنمای خرید پرینتر برای شما مفید بوده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.