آموزش حذف اکانت اینستاگرام

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

آموزش حذف اکانت اینستاگرام یکی از آموزش هایی است که ممکن است تمامی کسانی که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند به آن نیاز داشته باشند. با صفر و یک در این آموزش همراه باشید تا به آموزش حذف اکانت اینستاگرام بپردازیم.

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی  است که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد. این شبکه که برای اشتراک گذاری عکس و فیلم ساخته شده است تحولی عظیم در فضای مجازی ایجاد کرد. تاثیر این شبکه چنان بوده است که از زمان تاسیس اینستاگرام در سال 2010 ، فروش دوربین های عکاسی افزایش چشمگیری یافته است و از طرفی تولید کنندگان گوشی های هوشمند کوشیده اند برترین دوربین ها را در گوشی های خود قرار دهند که دلیل عمده آن اینستاگرام است. با این همه ممکن است بخواهید اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید. برای حذف اکانت دو راه دارید. اولین راه از طریق خود گوشی است و راه دیگر از طریق کامپیوتر. اما پیش از پرداختن به دیلت اکانت خوب است به تفاوت آن با Deactivate  کردن اکانت بپردازیم که از جنبه هایی شبیه دیلت اکانت است.

تفاوت دیلیت اکانت با دی اکتیو اکانت:

همانطور که میدانید در اینستاگرام قابلیتی به نام Deactivate  کردن اکانت وجود دارد. شما زمانی که اکانت اینستاگرام خود را Deactivate  می کنید، اکانت شما برای مدتی غیر فعال شده و پس از آن اکانت شما کاملا مخفی می شود و نمی توانید از آن استفاده کنید. در این حالت هیچ کس نمی تواند اکانت شما را در سرچ اینستا پیدا کند و در واقع اکانت شما غیر فعال شده است. اما اگر بخواهید می توانید اکانت خود را برگردانید. ما در این آموزش دیلیت اکانت و دی اکتیو اکانت را به شما آموزش می دهیم.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

قدم اول: وارد اکانت خود شوید.

در قدم اول باید از طریق گوشی خود و یا مرورگر وب، وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. برای ورود به سایت اینستاگرام، اینجا را کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

قدم دوم: وارد بخش حذف اکانت اینستاگرام شوید.

در قدم دوم به این صفحه وارد شوید: Delete Your Account پس از آن در منویی که روبروی سوال ?Why are you deleting your account قرار دارد، دلیل حذف اکانت خود را از منوی کشویی در وسط صفحه انتخاب کنید و به این سوال پاسخ دهید که چرا می خواهید اکانت خود را حذف کنید؟ این کار به اینستاگرام کمک می کند که چنانچه مشکلی از جانب خودش باعث حذف کردن اکانت و ترک اینستاگرام توسط شما شده است را برطرف کند. در این منو انواع دلایل همچون ناتوانی در پیدا کردن افراد، تبلیغات زیاد، نقض حریم خصوصی و… آورده شده است که با توجه به دلیل خود می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید، چنانچه هیچ یک از این دلایل باعث حذف اکانت شما نشده، گزینه آخر یعنی Something else به معنی “موارد دیگر” را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

 

قدم سوم: رمز عبور خود را وارد کنید و اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید.

در این صفحه باید رمز عبور خود را وارد کنید. پس از این کار دوباره از شما خواسته می شود برای تایید، دوباره رمز عبور خود را وارد کنید. پس از اینکه مجدد رمز عبور خود را وارد کردید، بر روی گزینه Permanetly delete my account که در یک مستطیل قرمز رنگ در پایین قرار دارد کلیک کنید تا اکانت شما برای همیشه حذف شود. با این کار کلیه اطلاعات و عکس های موجود در اکانت شما به طور کامل حذف می شوند.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

 

نکته: چنانچه از این روش حساب کاربری خود را حذف کردید، بعدا نمی توانید اکانت جدیدی با این نام کاربری در اینستاگرام بسازید. همچنین اینستاگرام امکان برگرداندن اکانت شما را نخواهد داشت. پس در حذف اکانت اینستاگرام خود دقت کنید.

 

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام:

در برخی مواقع شما نیاز دارید مدتی را به دور از فضای مجازی بگذرانید. می خواهید برای خودتان زندگی کنید، آرامش داشته باشید، هیچگونه نگرانی از مزاحمت های فضای مجازی نداشته باشید و.. اما نمی خواهید برای همیشه از اینستاگرام بروید. اینستاگرام برای چنین کاربرانی قابلیت دی اکتیو کردن (deactivate) را ایجاد کرده است. تفاوت اصلی دی اکتیو کردن با دیلیت کردن این است که شما هر زمان که بخواهید می توانید حساب اینستاگرام خود را با تمام محتویات آن برگردانید. در ادامه آموزش دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام را مشاهده می کنید.

قدم اول: وارد حساب اینستاگرام خود شوید:

برای این کار می توانید از مرورگر وب و یا خود اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی خود استفاده کنید. . برای ورود به سایت اینستاگرام، اینجا را کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

قدم دوم: از پروفایل خود وارد بخش Edit Profile شوید

در بخش پایین سمت راست، روی عبارت Temporarily disable my account که به صورت آبی رنگ نوشته شده است کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

قدم سوم: رمز عبور خود را وارد کرده و حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید.

پس از کلیک بر روی عبارت Temporarily disable my account صفحه ای برای شما باز می شود. در این صفحه در منوی کشویی موجود در مقابل این سوال Why are you disabling your account? که به معنی چرا می خواهید اکانت خود را غیرفعال کنید؟ است باید دلیل خود را از غیرفعال سازی اکانت خود انتخاب کنید. در اینجا نیز همانند قسمتی که در بخش آموزش حذف اکانت اینستاگرام گفته شد، شاهد گزینه های متعددی از نقض حریم خصوصی تا نمایش بیش از اندازه تبلیغات و… هستیم. همانند بخش دیلیت اکانت، چنانچه هیچ یک از این دلایل مد نظر شما نبود می تواند گزینه آخر یعنی Something else به معنی “موارد دیگر” را انتخاب کنید.

پس از این کار از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید. سپس برای تایید ، باید مجددا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از وارد کردن دلیل غیرفعال سازی اکانت و همچنین وارد کردن رمز عبور، گزینه Temporarily Disable Account روشن می شود. با کلیک بر روی این گزینه اکانت شما به همراه تمامی محتوا هایتان به طور موقت غیر فعال می شود تا اینکه دوباره به اکانت خود وارد شوید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

چگونه دوباره اکانت اینستاگرام خود را فعال کنیم؟

خب اگر تعطیلاتتان تمام شده و می خواهید بار دیگر به جمع اینستاگرامی ها بپیوندید، باید حساب خود را مجددا فعال کنید. برای این منظور تمامی کاری که باید انجام دهید این است که دوباره وارد حساب خود شوید. برای برگرداندن حسابی که دی اکتیو کرده بودید به instagram.com بروید و وارد حساب کاربری خود شوید.

امیدواریم آموزش حذف اکانت اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *