آموزش حذف اکانت تلگرام

0

آموزش حذف اکانت تلگرام در صفر و یک به شما کمک می کند چنانچه به تلگرام نیازی نداشته باشید آن را کاملا حذف کنید. با ما همراه باشید.

تلگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی میان ایرانیان است. این شبکه اجتماعی شمار زیادی قابلیت از جمله ایجاد گروه، ایجاد کانال، چت متنی، صوتی و تصویری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. البته این شبکه اجتماعی شماری ضعف ها نیز دارد که برخی را از استفاده از آن و یا ادامه استفاده منصرف کرده است. یکی از این مشکلات، مربوط به مسائل امنیتی است که هر چند تا حد زیادی رفع شده است اما ممکن است هنوز هم وجود داشته باشد. از طرف دیگر اگر به دنبال دوری از فضای مجازی و پرداختن به کار های دیگر هستید، حذف اکانت تلگرام می تواند کمک بزرگی به شما باشد.

نکته: حذف اکانت تلگرام باعث از بین رفتن دائمی تمامی اطلاعات موجود در اکانت شما همانند تمامی چت ها، حذف از تمامی گروه ها و خروج از تمامی کانال ها و… می شود بنابراین در حذف اکانت خود دقت داشته باشید چرا که در صورت نصب مجدد Telegram نیز، اطلاعات شما قابل برگشت نیست.

حذف اکانت تلگرام از خود تلگرام:

یکی از ویژگی های تلگرام این است که اگر از مدت خاصی بیشتر به اکانت خود سر نزنید، Telegram به طور خودکار اکانت شما را حذف خواهد کرد. این مدت می تواند بین 1 تا 12 ماه باشد که توسط شما تعیین می شود. پس اگر عجله ندارید می توانید زمان حذف خودکار تلگرام خود را بر روی یک ماه بگذارید و سپس برای اطمینان از عدم ورود به اکانت خود، اپلیکیشن تلگرام را حذف کنید. به این صورت بعد از گذشت یک ماه، اکانت شما به طور خودکار حذف می شود. در ادامه روش این کار را آموزش می دهیم.

گام اول: وارد اکانت تلگرام خود شوید.

گام دوم: وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید.

گام سوم: در منوی باز شده وارد بخش Privacy and Security شوید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

گام چهارم: وارد بخش Delete My Account if I’m Away For شوید. در این بخش می توانید تعیین کنید که اگر تا چه مدتی به اکانت خود وارد نشدید، تلگرام اکانت شما را حذف کند. کمترین آن یعنی یک ماه را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

آموزش حذف اکانت تلگرام

گام پنجم: تا یک ماه به حساب خود وارد نشوید، به این صورت پس از گذشت یک ماه تمامی مکالمات، مخاطبین و… شما حذف خواهند شد. شما می توانید در این یک ماه در مورد حذف اکانت خود بیشتر فکر کنید و اگر حذف اکانت Telegramخود منصرف شدید به تلگرام برگردید. اما اگر یک ماه برای شما زیاد است و می خواهید به سرعت اکانت خود را حذف کنید ادامه آموزش را بخوانید.

آموزش حذف سریع تلگرام به صورت دستی:

Telegram بر خلاف بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر، امکان حذف اکانت را از طریق خود اپلیکیشن فراهم نکرده است بنابراین برای حذف اکانت تلگرام باید از طریق مرورگر وب در کامپیوتر و یا گوشی خود اقدام کنید. این راه نیز بسیار ساده است که در ادامه آموزش آن را می بینید.

گام اول: به صفحه غیر فعال سازی تلگرام ( Telegram Deactivation Page ) مراجعه کنید. سپس شماره تلفن خود را با پیش شماره بین المللی وارد کنید. پیش شماره بین المللی ایران +98 است.

آموزش حذف اکانت تلگرام

گام دوم: یک کد تاییدیه برای شما ارسال می شود که باید آن را وارد کنید.

گام سوم: در صفحه بعد می توانید دلیل حذف اکانت تلگرام خود را بیان کنید، در صورتی که تمایل به این کار ندارید گزینه Done را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

گام چهارم: در این مرحله از شما پرسیده می شود ?Are you sure (آیا مطمئن هستید؟) در صورت اطمینان از حذف اکانت، گزینه Yes, Delete My Account ( بله، حساب من را حذف کن) را که به صورت یک کادر قرمز رنگ نمایش داده شده است را انتخاب کنید. به این صورت اکانت شما به طور کامل حذف می شود.

آموزش حذف اکانت تلگرام

گام پنجم: در این زمان اکانت شما به طور کامل حذف شده است و می توانید اپلیکیشن تلگرام را از گوشی و یا کامپیوتر خود حذف کنید.

نکته: علاوه بر اینکه پس از حذف Telegram تمامی اطلاعات شما پاک می شود، ممکن است تا چند روز نتوانید اکانت جدیدی بسازید.

 

چگونه اطلاعات تلگرام را پیش از حذف اکانت خارج کنیم:

ممکن است به دلایلی تمایل داشته باشید اطلاعات خود اعم از تاریخچه چت ها، فیلم ها، عکس ها و… را پیش از حذف اکانت تلگرام، از اکانت خود خارج کنید. برای این منظور به نسخه دسکتاپ Telegramیعنی Telegram Desktop نیاز دارید تا از طریق آن بتوانید اطلاعات خود را در قالب JSON یا HTML از تلگرام خارج کرده و دانلود کنید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید.

گام اول: نسخه Telegram Desktop را باز کنید.

گام دوم: به بخش گزینه ها که در به صورت سه خط زیر همدیگر قرار دارند بروید.

گام سوم: وارد بخش Settings شوید.

گام چهارم : از بین گزینه ها، Advance را انتخاب کنید.

گام پنجم: از بخش Data and storage ، گزینه Export Telegram Data را انتخاب کنید.

گام ششم: در پنجره باز شده می توانید نوع فایل هایی که نیاز دارید و همچنین محل دانلود آنها و قالب آنها را تعیین کنید.

گام هفتم: بر روی گزینه Export کلیک کنید. با توجه به حجم اطلاعات و سرعت اینترنت خود، چند دقیقه ای منتظر بمانید.

گام هشتم: حالا می توانید اطلاعات موجود در Telegram خود را به صورت آفلاین مشاهده کنید.

 

امیدواریم آموزش حذف اکانت تلگرام برای شما مفید بوده باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.