آموزش نصب ویندوز 10 به صورت تصویری

0

آموزش نصب ویندوز 10 در صفرویک به شما کمک می کند بتوانید به راحتی ویندوز 10 را بر روی سیستم خود نصب کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ویندوز 10 که در سال 2015 عرضه شد، جدید ترین ویندوز ساخت مایکروسافت است. این ویندوز معمولا به عنوان پیشفرض بر روی اغلب لپ تاپ ها و پی سی های جدید نصب می شود اما اگر از ویندوز هایی قدیمی تر استفاده می کنید، استفاده از ویندوز 10 یکی از بهترین، ساده ترین و ارزان ترین راه های ارتقاء سیستم شماست. ویندوز 10 در نسخه های مختلفی عرضه می شود که هر کدام برای کاربرد خاصی بهینه شده اند، بنابراین بهتر است قبل از نصب ویندوز 10، توجه کنید که به کدام نسخه نیاز دارید. این نسخه ها به شرح زیر هستند:

ویندوز 10 هوم :

نسخه پایه و ساده ویندوز 10 که امکانات معمولی را برای کاربران مبتدی و یا کاربرانی که نیازی به کار های سنگین ندارند ارائه می دهد.

ویندوز 10 پرو: برای کاربرد های حرفه ای با امکانات بیشتر از نسخه هوم است. این نسخه در امنیت و امکانات پیشرفت های خوبی نسبت به نسخه هوم دارد.

ویندوز 10 اینترپرایز :

بهترین،کامل ترین و قوی ترین نسخه از ویندوز 10 که به طور تخصصی برای شرکت های ارائه دهنده سرور منتشر شده است.(همه می توانند از آن استفاده کنند). این نسخه از بالاترین امنیت و پشتیبانی از طرف مایکروسافت برخوردار می باشد. بنابراین چنانچه به کمتر از بهترین ها راضی نمی شوید، پیشنهاد ما نصب نسخه اینترپرایز است.

ویندوز 10 اجوکیشن :

نسخه بهینه شده از روی نسخه اینترپرایز برای استفاده در محیط های آموزشی همچون مدارس و دانشگاه ها بوده و از امکاناتی مناسب اساتید و دانشجویان برخوردار است.

به جز این چهار نسخه که معرفی کردیم نسخه های دیگری نیز از ویندوز 10 برای مناطق خاصی همچون اروپا و کره جنوبی تولید شده است که در ایران رایج نبوده و بنابراین به آن ها نمی پردازیم. خب برویم سر آموزش نصب ویندوز 10. اگر مطالب پیشین ما را دنبال کرده اید حتما می دانید ویندوز 10 یک ویندوز تقریبا سنگین است. هر چند ما راه حل هایی برای افزایش سرعت این ویندوز ارائه داده ایم اما همچنان توصیه می شود پیش از نصب این ویندوز، از حداقل سیستم مورد نیاز برخوردار باشید. حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 که رسما توسط مایکروسافت ارائه شده به شرح زیر است:

 

  • Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster processor or SoC.
  • RAM: 1 gigabyte (GB) for 32-bit or 2 GB for 64-bit.
  • Hard disk space: 16 GB for 32-bit OS 20 GB for 64-bit OS.
  • Graphics card: DirectX 9 or later with WDDM 1.0 driver.
  • Display: 800×600

همانطور که می بینید این سیستم برای نمایش تصاویر با رزولوشن 800×600 مناسب است اما اگر دارای مانیتور فول اچ دی هستید و می خواهید از حداکثر کیفیت آن استفاده کنید، برای نصب ویندوز 10 باید از سخت افزار زیر برخوردار باشید.

  • (processor: 2.5 GHz Dual Core (Faster is better
  • (RAM :- 4 GB (2018 Atleast 8 GB
  • HDD 320GB
  • (GPU :- any (Nvidia Tiatan v is the Best
  • (Display :- 1920X1080 (Full HD

 

آموزش نصب ویندوز 10 – مرحله اول :

برای نصب ویندوز 10 ابتدا باید فایل های ویندوز را در یک دیسک و یا فلش مموری داشته باشید. ( پیش از نصب به installation media نیاز دارید، اگر آن را ندارید از اینجا دانلود کنید. ). پس دیسک یا فلش مموری را وارد کامپیوتر خود کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله دوم: منوی استارت را باز کنید. (نماد ویندوز در پایین سمت چپ)

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله سوم: بر روی دکمه Power کلیک کنید تا سه گانه Sleep ، Shut down و Restart را مشاهده کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله چهار: بر روی دکمه Restart کلیک کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله پنجم: در هنمرحله Restart  شدن کامپیوتر، زمانی که صفحه مشکی را مشاهده کردید، کلید Del یا F2 را چندین بار فشار دهید تا وارد تنظیمات BIOS کامپیوتر خود شوید. ( در اغلب کامپیوتر ها کلید Del یا F2 برای ورود به تنظیمات بایوس در نظر گرفته شده است اما چنانچه این کلید ها کار نکردند، معمولا می توانید در ابتدای روشن شدن کامپیوتر خود، کلید دسترسی به تنظیمات بایوس را مشاهده کنید)

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله ششم: زمانی که وارد تنظیمات بایوس شدید چند سربرگ در بالای صفحه مشاهده می کنید. با استفاده از کلید های جهتی کیبورد، بر روی سربرگ Boot بروید. (ممکن است در به جای کلمه Boot با کلمه Boot Options برخورد کنید که در هر صورت یکی هستند).

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله هفتم: همانطور که در مرحله نخست گفتیم شما باید فایل های ویندوز را بر روی یک دیوایس (دیسک، فلش و..) ذخیره کرده باشید. در اینجا پنج آپشن برای شما در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه ویندوز 10 خود را بر روی چه دیوایسی ذخیره کرده اید، یکی از این آپشن ها را انتخاب کنید. (همچون مرحله های قبل، باید از کلید های جهتی استفاده کنید.)

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله هشتم: با استفاده از کلید +  دیوایس خود را انتخاب کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله نهم: خب تا اینجا بخش مهمی از کار را پشت سر گذاشته اید. در اینجا باید تنظیمات خود را ذخیره کنید. برای این کار کلید F10 را فشار دهید. (البته ممکن است کلید های دیگری نیز در کامپیوتر شما این کار را انجام دهند همچنین ممکن است لازم باشد برای تایید ذخیره تغییرات، کلید Enter را فشار دهید. )

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله دهم: کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

مرحله یازدهم: منتظر باشید تا کامپیوتر ریستارت شود. پس از ریستارت شدن کامپیوتر، یک پنجره باز می شود و شما اطلاعات جغرافیایی را می خواهد. پس از آن وارد مرحله دوم نصب ویندوز 10 می شوید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله دوازدهم: در صفحه ای که ظاهر شده است می توانید زبان و سایر اولویت های خود را انتخاب کنید. در صورتی که با گزینه های انتخاب شده موافق هستید برای ادامه، دکمه Next را فشار دهید.(بهتر است تنظیمات زبان را بر روی (English (United Sates قرار دهید)

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله سیزدهم: در صفحه باز شده برای نصب نهایی بر روی گزینه Install now کلک کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله چهاردهم: در کادر باز شده کلید ویندوز 10 خود را وارد کنید و Next بزنید. در صورتی که کلید ویندزو 10 ندارید بر روی گزینه Skip در گوشه سمت راست کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله پانزدهم: پنجره ای با نام  Windows Setup برای شما باز می شود که شرایط لایسنس مایکروسافت را توضیح داده است. اگر با این شرایط موافق هستید، تیک کنار عبارت I accept the license terms را بزنید و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله شانزدهم: در ادامه پنجره ای برای شما باز می شود که از شما می خواهد نوع نصب را انتخاب کنید. معمولا کاربران به فایل های موجود در هارد خود نیاز دارند. اگر شما نیز چنین هستید گزینه اول مطابق تصویر را انتخاب کنید. اما در صورتی که فایل های خود را نیاز ندارید و یا می خواهید پارتیشن بندی جدیدی ایجاد کنید، گزینه دوم را کلیک کنید تا صفحه پارتیشن بندی برای شما ظاهر شود. در ادامه بر روی Next کلیک کنید.

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

مرحله هفدهم: با طی مراحل بالا، حالا باید منتظر نصب ویندوز باشید. این کار بسته به توان سخت افزاری کامپیوتر شما ممکن است از نیم ساعت تا چندین ساعت طول بکشد. (اگر پیامی مبنی بر اینکه برای بوت شدن از CD یک کلید را فشار دهید، شما کاری انجام ندهید)

مرحله هجدهم: پس از نصب، صفحه ای برای شما ظاهر می شود که از شما یک سری تنظیمات شخصی همچون منطقه شما، زبان شما و… را می خواهد. پس از وارد کردن این تنظیمات به دسکتاپ ویندوز 10 منتقل می شود.

خب به همین راحتی تمام شد. پس دیگر نیازی نیست برای نصب ویندوز 10 هزینه کنید. به راحتی با این آموزش می توانید در خانه ویندوز 10 را بر روی سیستم خود نصب کنید. امیدواریم این آموزش از صفر و یک برای شما مفید بوده باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.