بررسی بازی Fortnite Battle Royale

0

در بررسی Fortnite Battle Royale با ما صفر و یک همراه باشید تا به بررسی یکی از پر مخاطب ترین بازی های آنلاین بپردازیم.

Fortnite Battle Royale که در سال 2017 توسط اپیک گیمز عرضه شد با کنار گذاشتن روش های سنتی شبیه سازی نظامی که در حال بی مزه شدن هستند، یک دنیای نظامی رنگارنگ و فان با سیستم ساخت و ساز های شگفت انگیز خلق کرده است که در بین سایر بازی ها بی همتاست. در واقع هم اکنون هیچ بازی با این سبک و ژانر در بین بازی های روز دنیا وجود ندارد. این بازی از زمانی که عرضه شده است، به روزرسانی های زیادی را تجربه کرده است. از شهر های جدید گرفته حالت های جدید. یکی از این حالت های جدید، حالت 50 در برابر 50 است یا حالت حملات سریع که باعث سرعت بیشتر در کار هایی همچون جمع آوری منابع می شود. همچنین می توانید در این بازی از یک فروشگاه اینترنتی برای خرید لوازم مورد نیاز خود استفاده کنید. این فروشگاه نیز از بسیاری رقبا جلوتر است. شما می توانید در هر هفته آیتم های جدیدی را برای خریداری در این فروشگاه پیدا کنید.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

در ابتدای معرفی این فروشگاه به نظر می رسید این سرعت به روز رسانی و حجم عظیم آیتم های موجود در این فروشگاه باعث شود بازی از توازن خارج شده و هر لحظه کسی را با یک وسیله جدید مشاهده کنید. این موضوع ممکن بود باعث شود بسیاری از بازیکن ها از ادامه بازی منصرف شوند پس این یک قمار برای اپیک گیمز بود که خوشبختانه در این قمار موفق شد و نه تنها شمار کاربران بسیار زیادی بدست آورد بلکه توانست ویژگی های سرگرم کننده بسیاری را با این فروشگاه به بازی وارد کند.

همانطور که از نام Fortnite Battle Royale پیداست ما شاهد یک بازی در سبک Battle Royale هستیم. در این سبک از بازی، 100 بازیکن در یک نقشه شروع به بازی می کنند. این نقشه توسط نوار های سفید و بنفش احاطه شده است که به مرور در حال کوچک تر شدن هستند. شما در ابتدای کار توسط یک اتوبوس هوایی در یک جزیره بزرگ و رنگارنگ رها می شوید و شروع به مبارزه و تلاش برای بقا می کنید. ماموریت شما در این سبک بازی این است که بیش از بقیه بازیکن ها، سلاح و امکانات جمع آوری کرده و برای برای برنده شدن باید بیش از بقیه زنده بمانید. خوشبختانه نقشه و محیط بازی به گونه ای طراحی شده است که امکان سقوط و باخت زود هنگام را کمتر کرده و به شما این امکان را می دهد که بیشتر و بیشتر به بازی و نبرد بپردازید.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

در این جزیره شما شاهد چندین شهر بزرگ و کاملا بی نظیر خواهید بود. هر کدام از شهرها مناطق و ویژگی های خاص خودشان را دارند. به گونه ای که در برخی قسمت ها شاهد آسمانخراش های اداری هستید در حالی که در جای دیگر شاهد ساختمان های مسکونی و یا بازار خرده فروشی و یا مناطق اطراف شهر هستید. در مجموع شهر ها بسیار زیبا، رنگارنگ و پر جزئیات ساخته شده اند. هر کدام از صد ها ساختمان موجود در شهر ویژگی های خود را دارند که می توانید با غارت و ورود به آنها سلاح و وسایل جدید بدست آورده و یا به موادی برای بالا بردن سلامتی خود دست یابید.

خوشبختانه در بازی Fortnite Battle Royale تنها پنج اسلات برای منابع مورد نیاز خود خواهید داشت که تمرکز بر روی آنها را ساده کرده و می توانید به راحتی لیست موادی که نیاز دارید را به خاطر سپرده و در هنگام بازی و نبرد در نقشه، آنها را بدست آورید. در این بازی با کشتن هر کدام از نیرو های رقیب، تمامی داشته های او بر روی زمین ریخته و به راحتی می توانید آنها را بردارید. صادقانه بگوییم سیستم جمع آوری و برداشتن مواد مورد نیاز در این بازی بسیار لذت بخش بوده و جزء بهترین های دنیای گیمینگ محسوب می شود.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

شما در Fortnite با طیف وسیعی از اسلحه ها روبرو هستید. همانطور که گفتیم Fortnite از دنیای خشک نظامی خارج شده است و بیشتر به صورت فان ساخته شده است بنابراین شما با اسلحه هایی روبرو می شوید که بسیار زیبا، جذاب و دوست داشتنی ساخته شده اند.(اسلحه های Call Of Duty را فراموش کنید.) شما در هر مکان می توانید از اسلحه دلخواه و یا مناسب آنجا استفاده کنید. این اسلحه های به صورتی ساخته شده اند که با برخی از آنها می توانید به سرعت یک نبرد را تمام کنید. در Fortnite انواع اسلحه ها همانند مسلسل ها، تفنگ های تهاجمی، تاکتیکی و… وجود دارند که باعث تنوع و جذابیت زیادی در Fortnite شده اند.

سریع، پرحجم و هیجان انگیز!

در Fortnite Battle Royale بازی بسیار سریع و پر حجم اتفاق می افتد به گونه ای که در یک بازه زمانی کوتاه اتفاقات بسیار زیادی رخ می دهد. در چنین محیط پر جنب و جوشی کوچک ترین اشتباه ممکن است به قیمت از دست رفتن بازیکن تمام شده  و باعث باخت شما گردد. این سبک از بازی Battle Royale با بسیاری از بازی های این حوزه متفاوت است چرا که در بسیاری از آنها می توانید به راحتی استراحت کنید و چنین جنب و جوش و هیجانی را شاهد نباشید. در Fortnite Battle Royale شلیک کردن و هدف قرار دادن رقبا به یک کار بسیار جالب و زیبا تبدیل شده است به گونه ای که می توانید از شلیک های مداوم با تفنگ های فانتزی و زیبا لذت ببرید. در Fortnite Battle Royale بهتر است برای در امان ماندن از شلیک های دشمن از رفتن به فضا های باز خودداری کنید چرا که هدف قرار دادن شما در چنین فضا هایی بسیار آسان تر است. در صورتی که مورد هدف قرار گرفتید سریعا یک سپر بسازید و یا به محل امن بروید تا بازی را از دست ندهید. البته با اینکه گفتیم سیستم بازی Fortnite Battle Royale بیشتر فان است تا نظامی گری خشک، اما با این وجود باید بدانید نبرد ها جدی هستند و نمی توانید به راحتی از پس هر رقیبی برآیید.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

سیستم ساخت و ساز منحصر به فرد Fortnite Battle Royale

یکی از مهم ترین نوآوری ها و زیبایی های Fortnite Battle Royale که آن را از بسیاری بازی های دیگر در این سبک متمایز می کند، وجود سیستم ساخت و ساز بسیار پیشرفته و در عین حال لذت بخش است. شما در این بازی می توانید ساختمان ها و پناهگاه های خود را ساخته و یا تقویت کنید. برای ساخت و ساز به انواع مصالح همچون چوب، سنگ و… نیاز دارید که می توانید آنها را در اطراف خود بدست آورید. سیستم بدست آوردن مصالح نیز همانند سیستم جمع آوری سلاح و مهمات بسیار زیبا و دوست داشتنی طراحی شده است. شما با بدست آوردن مصالح بیشتر می توانید سازه های بسیار بزرگ و بسازید اما با این وجود همچنان باید بدانید سیستم ساخت و ساز در این بازی بسیار ساده است که باعث لذت بخش تر شدن بازی می شود. در واقع باید گفت بخش بزرگی از بازی Fortnite Battle Royale بر ساخت و ساز متکی است به گونه ای که ساخت یک سپر و یا پله و یا هر  چیز دیگری می تواند نتیجه بازی را برای شما عوض کند.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

در واقع نخستین باری که چنین چیزی را درک کردم وقتی بود که در حال مبارزه با یکی از رقبا در Retail Row بودم. هر کدام از ما در پشت دیواری پناه گرفته بود و به همدیگر شلیک می کردیم تا اینکه نهایتا مهمات اسلحه اصلی من تمام شد و مجبور شدم از اسلحه فرعی استفاده کنم. با محدود منابعی که برای من مانده بود یک پله در کنار دیواری که حریف در پشت آن پناه گرفته بود ساختم و به بالای آن رفتم و شلیک کردم و پیروز شدم. در این زمان بود که متوجه شدم Fortnite Battle Royale بیشتر از اینکه بر روی سلاح ها و تاکتیک ها متمرکز باشد بر روی ساخا و ساز متمرکز است.

برخی از بخش های ساخت و ساز در Fortnite Battle Royale به نظر الزامی می رسد. همانند اینکه باید برای رسیدن به پشت بام یک ساختمان، پله بسازید یا برای دفاع در برابر دشمنان یک دیوار ایجاد کنید یا برای عبور از یک دریاچه باید بر روی آن پل بسازید. اما اینها همه ماجرا نیستند. شما می توانید با ساخت و ساز کار های بسیار جذاب دیگری نیز انجام دهید. ساخت یک سازه عظیم که باعث حیرت و وحشت دشمنانتان می شود و روحیه آنها را تخریب می کند. به گونه ای که می توانید برج هایی بسازید که از ابر ها بالاتر بروند یا ساختمان های غول پیکری که همه را مجذوب خود می کنند. من در بازی به یک بازیکن برخوردم که یک قلعه بسیار بزرگ، مستحکم و بسیار پر پیچ و خم ساخته بود و در آن پناه گرفته بود و شلیک می کرد.  یا ساخت تله هایی که دشمن را به سمت شما کشیده و می توانید آنها را غافلگیر کنید. بنابراین در زمینه ساخت و ساز در Fortnite Battle Royale می توانید از نبوغ و خلاقیت خود برای ساخت سازه هایی که می توانند نتیجه نبر ها را تغییر دهند استفاده کنید.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

 

البته در Fortnite Battle Royale یک سری نکات منفی نیز مشاهده کردیم. در حالی که به نظر می رسد، مکانیسم های این بازی ساده است اما باز هم به آموزش نیاز دارد. با این وجود چنانچه تازه کار باشید هیچ راهنمای درست حسابی برای شما وجود نداشته و صرفا باید به یک سری نکات معمولی بسنده کنید. به همین دلیل معمولا بازیکن های تازه کار به سرعت از رقابت حذف می شوند. با این حال می توانید آموزش های این بازی را در خارج بازی یعنی جا هایی مثل یوتیوب ببینید.

یکی از ویژگی های دیگر این بازی این است که می توانید برای یک مسئله، چندین راه حل پیدا کنید و در واقع نمیتوان فهمید کدام راه حل بهتر است. این موضوع باعث می شود، عامل تجربه در فورتنایت بسیار موثر باشد به گونه ای که معمولا بازیکن های با تجربه توانایی انجام کار ها و حل مشکلات را با منابع کمتری دارند در حال که بازیکن های تازه کار اگر مناسب ترین راه حل را پیدا نکنند ممکن است منابع بیشتری از دست دهند. البته این موضوع باعث سرگرمی بیشتر در این بازی می شود بنابراین نمی توان گفت این یک ویژگی بد است.

بررسی بازی Fortnite Battle Royale

نتیجه گیری:

چیزی که مسلم است این است که بازی Fortnite Battle Royale می تواند ساعات بسیار مهیجی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما این بازی را در پلتفرم های مختلفی شامل: ویندوز، Xbox One ، PS4 و IOS بازی کردیم. چیزی که بعد از این بازی برای ما شگفت انگیز بود این نکته بود که کمترین لگ، افت فریم را مشاهده کردیم. به گونه ای که در صحنه های بسیار پرتنش که درگیری ها به اوج خود می رسید نیز نتوانستم هیچ گونه مشکلی در بازی مشاهده کنیم. این یک مسئله بسیار مهم است چرا که در بازی های دیگر همچون رقیب اصلی فورتنایت یعنی PUBG در برخی مواقع شاهد مشکلاتی بودیم. در مجموع بازی Fortnite Battle Royale توانسته است یکی از برترین های بتل رویال در بین تمامی بازی های رقیب باشد. حجم نوآوری ها، جذابیت، جدی بودن نبرد ها در عین فان بودن، ساخت و ساز پیشرفته، حجم زیاد ابزار ها و… همگی باعث شده اند هر لحظه که برای این بازی صرف می کنید ارزشش را داشته باشد. بنابراین چنانچه به بازی های گروهی آنلاین و هیجان انگیز علاقه مند هستید، ساخته بی نظیر اپیک گیمز را در صدر انتخاب های خود قرار دهید. در پایان برخی نکات مثبت و منفی بازی Fortnite Battle Royale را مرور می کنیم.

نکات مثبت:

  • دنیای پر جنب و جوش
  • سبک مبارزات فان و سرگرم کننده
  • نقشه پویا
  • ساختمان های خوش ساخت و با جزئیات بالا
  • سیستم درآمد و پاداش بسیار خوب

نکات منفی:

  • تنها یک نقشه وجود دارد
  • ممکن است آپدیت های مدام مشکل ایجاد کنند.
  • گان پلی نه چندان خوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.