آموزش ساخت اپل آیدی به صورت تصویری

راهنمای ساخت اپل آیدی رایگان به صورت تصویری و قدم به قدم در ۱۰ دقیقه

0

چنانچه یکی از محصولات اپل را خریداری کنید، برای دریافت اپلیکیشن ها و سایر کار ها نیاز به داشتن یک اپل آیدی خواهید داشت. در واقع ساخت اپل آیدی یک فرایند بسیار ساده است که متاسفانه به دلیل محدودیت هایی که از طرف اپل برای کشور ما وضع شده است، امکان ساخت راحت و بی دردسر آن وجود ندارد بنابراین باید یک سری راه های فرعی بروید. این پیچیدگی ساخت اپل آیدی باعث شده افرادی سودجو که از این راه ها اطلاع دارند، با دریافت مبالغ زیادی هزینه از کاربران اپل، برای آنها اپل آیدی بسازند. اما جای نگرانی نیست چرا که اگر شما این آموزش را قدم به قدم دنبال کنید به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانید اپل آیدی بسازید. ساخت اپل آیدی به هیچ گونه گیفت کارت یا سایر کارت ها و کیف پول های آنلاین احتیاجی ندارد. در ادامه با آموزش ساخت اپل آیدی با صفر و یک همراه باشید.

تغییرات در ساخت اپل آیدی:

پیش از این کاربران مجبور بودند برای ساخت اپل آیدی ابتدا نرم افزار iTunes را نصب کنند اما هم اینک که کم کم در حال خداحافظی با آیتیونر هستیم، دیگر نیازی به نصب و استفاده از iTunes نیست و می توانید به راحتی با مراجعه به وبسایت اپل آیدی، برای خود یک اپل آیدی بسازید. اما همانطور که گفته شد محدودیت ها برای ایران همچنان وجود دارد پس نمی توانید مانند سایرین اپل آیدی بسازید. همانطور که می دانید برای ساخت اپل آیدی نیاز است که آدرس خود را وارد کنید. طبیعتا آدرس ایران محدویت داشته و در عین حال نمی توانید یک آدرس اشتباه نیز وارد کنید. در اینجا باید از سایت هایی استفاده کنید که آدرس های فیک تولید می کنند.

مرحله اول ساخت اپل آیدی:

ابتدا نرم افزار تغییر ip و یا VPN خود را فعال کرده و به این سایت بروید: https://www.fakeaddressgenerator.com/

در این سایت، یک قسمت سبز رنگ در سمت راست مشاهده می کنید که در آن عبارت Random Address نوشته شده است. روی آن کلیک کنید تا یک آدرس فیک برای شما ایجاد شود. پس از ایجاد آدرس فیک، شما به بخش دوم که در تصویر مشخص شده است نیاز دارید. پس آن بخش را یادداشت کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

مرحله دوم ساخت اپل آیدی:

وارد وبسایت https://appleid.apple.com/ شده و بر روی گزینه Create Your Apple ID کلیک کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

مرحله سوم ساخت اپل آیدی:

مطابق تصویر زیر، اطلاعات خود را وارد کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

  • در اینجا نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد کرده و کشور را بر روی United States قرار دهید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

  • این مرحله بسیار مهم است. در این مرحله باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. در این مورد دو نکته وجود دارد. نخست اینکه آدرس ایمیل شما همان آپل آیدی شماست. دوم اینکه از وارد کردن آدرس های غلط بپرهیزید چرا که باید به ایمیل خود دسترسی داشته باشید و در صورت فراموش کردن رمز عبور برای بازیابی اپل آیدی به ایمیل خود مراجعه کنید. پس از وارد کردن ایمیل باید یک پسورد برای خود بسازید. این پسورد باید 8 کاراکتر بوده که شامل حروف بزرگ و کوچک و عدد می شود. اگر از گوگل کروم استفاده می کنید ممکن است پیشنهاد پسورد قدرتمند گوگل را دریافت کنید. این پسورد در اکانت گوگل شما ذخیره می شود و برای استفاده در مرورگر نیازی به حفظ آن ندارید. اما برای استفاده در جاهای دیگر همچون اپ استور(که بعضی مواقع به آن نیاز است) حتما این پسورد را در جایی یادداشت کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

  • در این بخش باید سه سوال امنیتی را به دلخواه انتخاب کنید. این سوالات برای بازیابی اپل آیدی شما بسیار مهم هستند. در لیست ارائه شده سوالاتی وجود دارد که تنها خودتان جواب آنها را می دانید، مانند اینکه نام بهترین دوست دوران دبیرستانتان چه بوده است؟ شغل رویاییتان چیست؟ و… پس از انتخاب سوالات باید به آنها پاسخ دهید. اگر پاسخ های غیر واقعی دادید و یا فکر می کنید پاسخ هایتان را فراموش می کنید، حتما آنها را یادداشت کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

  • در این قسمت اپل پیشنهاد می کند آگهی ها و اخبار روز را برای شما ارسال کند. در صورتی که به آنها نیازی ندارید تیک هر سه گزینه را بردارید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

  • در اینجا کد امنیتی را مستطیل روبروی آن وارد کند. همچنین می توانید کد صوتی دریافت کنید و آن را وارد کنید. پس از این کار بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

مرحله چهارم ساخت اپل آیدی:

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

اگر تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید یک ایمیل حاوی کد تاییدیه شش رقمی برای شما ارسال می شود. با مراجعه به ایمیل خود، کد را در جای مخصوصی که مشاهده می کنید وارد نمایید. پس از وارد کردن کد تاییدیه بر روی Continue کلیک کنید. اگر به ایمیل خود مراجعه کردید و کد را مشاهده نکردید، بر روی گزینه Send a new code کلیک کنید تا کد جدیدی برای شما ارسال شود.

مرحله پنجم ساخت اپل آیدی:

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

در این مرحله می توانید تمامی اطلاعات اپل آیدی خود را مشاهده نمایید. در این مرحله اگر تمایل داشته باشید می توانید اطلاعات خود را اصلاح کنید. از آنجا که اپل برای پرداخت های خود به آدرس نیاز دارد، بر روی گزینه Edit در بخش Payment & Shipping کلک کنید.

مرحله ششم ساخت اپل آیدی:

زمانی که بر روی Edit کلیک کردید، بخش زیر برای شما باز می شود. هر کدام از مراحل را به صورت زیر تکمیلی کنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

1- در بین کشور ها، United States را انتخاب کنید.

2- در اینجا گزینه None را انتخاب کنید. اما اگر کریدت کارت دارید می توانید اطلاعات آن را وارد کنید و یا اگر پی پل دارید باید به اکانت پی پل خود وارد شوید.

3- در این بخش ابتدا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. پس از آن اطلاعاتی را که در ابتدا از وبسایت https://www.fakeaddressgenerator.com/ دریافت کرده اید را در بخش های خواسته شده وارد نمایید. البته دقت داشته باشید تنها بخشی از اطلاعات را که در مرحله اول مشخص کردیم وارد نمایید. بخش apt, suite, bldg. را نیز خالی بگذارید.

4- پس از آن تیک گزینه Copy billing address را فعال کنید تا اطلاعاتی که وارد کرده اید در بخش SHIPPING ADDRESS نیز کپی شوند.

5- در انتها بر روی گزینه Save در بالای صفحه کلیک کنید.

تبریک می گوییم! حالا شما به طور رایگان صاحب یک اپل آیدی شدید. شما می توانید از این اپل آیدی در تمامی دستگاه های اپل همچون آیفون، آی پد، آی مک و مک بوک استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.