آموزش کوتاه کردن لینک

0

لینک طولانی دردسر های خودش را دارد و به همین خاطر بسیاری افراد ترجیح میدهند لینک های بلند و طولانی را کوتاه کنند. تا پارسال سرویس کوتاه کننده لینک گوگل یعنی goo.gl یکه تاز کوتاه کنندگان لینک بود. اما خب عمر goo.gl قد نداد که در این آموزش حضور داشته باشد و متاسفانه پارسال به کارش خاتمه داده شد. اما خب جای هیچ نگرانی نیست. سرویس های بیشمار ایرانی و خارجی هستند که کار کوتاه کردن لینک ها را انجا می دهند که در زیر به آسان ترین از آنها می پردازیم. تا انتها با صفر و یک همراه باشید:

راه های کوتاه کردن لینک با استفاده از وبسایت ها:

یک: سایت bitly

یک سایت ساده و راحت برای کوتاه کردن لینک است. این سایت در گذشته به کاربرانی که از آن استفاده می کردند به ازای هر کلیک بر لینک کوتاه شده پول میداد اما این قابلیت دیگر وجود ندارد. کوتاه کردن لینک در bitly بسیار ساده است. پس از ورود به سایت، لینک مورد نظر را در باکس Shorten your link قرار داده و سپس  بر روی دکمه آبی رنگ Shorten کلید کنید تا لیتک مورد نظر در زیر ظاهر شود. میتوانید با زدن دکمه کپی که روبروی لینک کوتاه شده قرار دارد، لینک خود را کپی کنید. bitly یک سرویس رایگان است اما اگر بخواهید می توانید سرویس پولی آن را نیز خریداری کنید که امکانات بالاتری همچون شخصی سازی لینک کوتاه به شما می دهد.

راه های کوتاه کردن لینک

دو: سایت is.gd

یک سایت بسیار عالی و خلوت که لینک های بسیار کوتاهی را به شما تحویل می دهد. کافی است لینک مورد نظر خود را در باکس خالی قرار دهید و در ادامه دکمه Shorten را فشار دهید. به صفحه دیگر منتقل شده و شاهد لینک کوتاه شده ای هستید که می توانید آن را کپی نیز کنید.

سه: سایت rebrandly

کار با این سایت نیز بسیار ساده است. پس از ورود به سایت، لینک خود را در باکس خالی قرار دهید و دکمه آبی رنگ Shorten URL کلیک کنید، در زیر شاهد لینک کوتاه شده خواهید بود. سرویس این سایت رایگان بوده و می توانید بدون Sign up کردن نیز از آن استفاده کنید. هر چند اگر بخواهید امکانات بهتری داشته باشید می توانید به طور رایگان در سایت عضو شوید.

 کوتاه کردن لینک

چهار: سایت پی لینک

یک سایت ایرانی برای کوتاه کردن لینک است. خدمات ابتدایی این سایت رایگان است اما دو تعرفه برای خدمات بالاتر نیز وجود دارد. تعرفه پلن حرفه ای 4500 تومان بوده و پلن اختصاصی 6000 تومان. طبیعتا با داشتن پلن های پولی امکانات بالاتری خواهید داشت. به طور مثال دیگر شاهد تبلیغات نخواهید بود و می توانید URL مورد نظر خود را سفارشی سازی کنید. برای کار با این سایت کافی است لینک خود را در باکس مورد نظر قرار داده و سپس دکمه “کوتاه کن” را بزنید تا لینک کوتاه شده در زیر نمایش داده شود. همچنین می توانید لینک را کپی کرده و یا آن را در توئیتر و فیسبوک به اشتراک بگذارید.

پنج: سایت smallseotools

یکی دیگر از سایت های فعال برای کوتاه کردن لینک های طولانی، سایت smallseotools است. این سایت کار های بسیاری برای شما انجام می دهد که شامل ده ها کاری می شود که ممکن است برای هر یک نرم افزار خاصی نیاز داشته باشید. که از جمله این کار ها می توان به تغییر فرمت عکس ها، چک کردن سئو، تغییر فرمت ها و… اشاره کرد اما با کلیک روی لینک بالا وارد بخشی می شوید که برای کوتاه کردن لینک استفاده می شود. در این بخش می توانید با قرار دادن لینک مورد نظر در باکس خالی و زدن دکمه Shorten URL، لینک کوتاه شده خود را تحویل بگیرید. خدمات اولیه این سایت مانند بسیاری سایت های دیگر رایگان است اما برای خدمات پیشرفته تر باید مبلغی را برای عضویت بپردازید.

 

کوتاه کردن لینک در گوشی:

شما به راحتی با مراجعه هر کدام از وبسایت های نام برده شده در بالا با مرورگر گوشی هوشمند خود می توانید لینک های خود را کوتاه کنید اما بسیاری سایت ها، اپلیکیشن هایی برای گوشی ها در نظر گرفته اند. سایت محبوب Bitly یکی از آنهاست که اپلیکیشن آن هم برای اندروید و هم برای IOS در دسترس است و می توانید از اپ استور یا گوگل پلی آنها را دانلود کنید. برای دانلود اپلیکیشن می توانید به آدرس های زیر مراجعه کنید:

برای دانلود اپلیکیشن Bitly برای IOS، اینجا کلیک کنید.

برای دانلود اپلیکیشن  Bitly برای اندروید، اینجا کلیک کنید.

راه های کوتاه کردن لینک با گوشی

کوتاه کردن لینک با استفاده از تلگرام:

تلگرام بات های بسیار خوبی دارد که یکی از مفید ترین آنها بات SHORT URL GOO.GL است. با کلیک بر روی نام این بات می توانید وارد آن شده، استارت کنید و سپس لینک بلند مورد نظرتان را وارد کنید. سپس به سرعت در جواب شما لینک کوتاه شده را دریافت خواهید کرد. به همین سادگی!

 

بیشتر بخوانید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.