بهترین بازی های شوتر اول شخص

لیست 10 بازی برتر شوتر اول شخص

0

بازی های شوتر اول شخص از جمله سبک های پرطرفدار دنیای گیمینگ هستند. این بازی ها شما را به جای فردی قرار می دهند که همه چیز از دید او روایت می شود. عناوین پرطرفداری مانند کال اف دیوتی، بتلفیلد، ولفنشتاین و… از جمله برترین این بازی ها هستند. با صفرویک همراه باشید تا سری بزنیم به دنیای بی رحم جنگ ها و 10 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص را به شما معرفی کنیم.

10- Overwatch

سال انتشار: 2015

بهترین بازی های شوتر اول شخص

Overwatch برای کسانی ساخته شده است که از دنیای جدی و پر از خون و خونریزی سایر بازی های شوتر اول شخص خسته شده اند و صرفا یک شوتر سرگرم کننده و فانتزی می خواهند تا ساعتها بدون اضطراب و نگرانی که برخی بازی ها به آنها تزریق می کنند، مشغول یک بازی به شدت زیبا و هیجان انگیز باشند تا ساعتها بتوانند از آن لذت ببرند. محیط بازی سرشار از رنگ های شاد و روشن بوده و هیچ خشونتی مانند آنچه در سری ولفنشتاین و یا کال آف دیوتی شاهد هستیم در این بازی وجود ندارد. بازی دارای 21 هیرو است. هر هیرو دارای قدرت ها و توانایی های خاص خود است که بازی با آن را کاملا متمایز با یک هیرو دیگر می کند. overwatch دارای دو بخش مالتی پلیر و تک نفره است. این بازی اهمیت زیادی برای بخش داستانی قائل نشده و بخش تک نفره در واقع مانند یک بخش تمرینی برای بخش مالتی پلیر طراحی شده است.

بهترین بازی های شوتر اول شخصبا توجه به جذابیت های این بازی اگر یک داستان خوب نیز چاشنی گیم پلی جذاب آن می شد، شاهد بازی به شدت جذاب تر و سرگرم کننده تر بودیم. این بازی همانند برخی دیگر از عناوین این لیست تمام تمرکز خود را بر گیم پلی گذاشته است. در واقع گیم پلی بازی آنقدر سریع و زیبا کار شده که شما را ساعتها به خود مشغول می کند و از آنجا که فضای بازی زیاد جدی نیست به هیچ وجه از شکست ها ناراحت نمی شوید و به کار خود ادامه می دهید. بازی دارای 12 نقشه فوق العاده است که هر کدام از یک کشور برگرفته شده است که شامل یونان، مصر، ژاپن، انگلیس و… هستند. وجود چنین نقشه های متنوعی در کنار وجود موسیقی متناسب با حال و هوای آن باعث شده واقعا خود را در آن سرزمین احساس کنید. در یک کلام overwatch یک بازی سرگرم کننده و غیر جدی است که برای ساعتها سرگرمی شما ساخته شده است و به نظر در ماموریتش کاملا موفق بوده است. پس به راحتی می تواند جزء بهترین بازی های شوتر اول شخص جهان باشد.

9- Half-Life 2

سال انتشار: 2004

بهترین بازی های شوتر اول شخص Half-Life 2کمتر بازی هایی هستند که توانسته اند به اندازه Half-Life 2 بر دنیای بازی ها تاثیر گذار باشند. این بازی پیشرفت های بسیار زیادی را نسبت به نسخه اول خود خود داشت و به یک بازی سرگرم کننده تبدیل شد. محبوبیت این بازی به اندازه ای بالا رفت که حتی سازندگان تصورش را هم نمی کردند. این بازی زمانی آغاز می شود که بیگانگان فضایی به زمین حمله کرده اند و حکومت سیاره ما را در دست گرفته اند. بنابراین از همان ابتدا کارتان با موجودات عجیب و غریب فضایی است. باید با این موجودات بجنگید و آنها را از سیاره زمین بیرون کنید. این بازی یک بازی داستان محور و تک نفره است. داستان بازی بسیار خوب کار شده و Half-Life 2 از یک شخصیت پردازی بسیار خوب سود می برد.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Half-Life 2شخصیت پردازی این بازی به گونه ای است که برخی از شخصیت های آن در زمره برترین شخصیت های تاریخ بازی های کامپیوتری قرار گرفته اند. در واقع با اینکه خلاقیت کمی در ساخت بازی به کار رفته است اما همه چیز بسیار خوب و به جا استفاده شده است. همین سادگی و در عین حال زیبایی و هیجا انگیزی بازی باعث می شود هم اکنون که سالها از انتشار آن گذشته است نیز به عنوان یک بازی جذاب باقی بماند. نسخه جدید این بازی تا سالها در بین بازی های شوتر اول شخص غایب بود تا اینکه چند روز پیش یعنی در 23 مارس، از نسخه جدید این بازی رونمایی شد. بازی های کمی هستند که به عنوان نماد های قرن بیست و یکم شناخته شوند، Half-Life 2 قطعا یکی از این بازی هاست و توانسته است به عنوان یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ، نام خود را ماندگار کند.

8- Destiny 2

سال انتشار: 2017

بهترین بازی های شوتر اول شخص Destiny 2این بازی را می توان یک بازی در سبک تخیلی- فضایی دانست. در این بازی مطابق معمول بسیاری از بازی ها، جهان شما در حال نابودی است و باید به سیارات دیگر کوچ کنید و سپس با دشمنان قسم خورده خود مشغول نبرد شوید. راستش وقتی Destiny 2 عرضه شده اصلا فکر نمی کردیم بتواند همانند نسخه اول ظاهر شود اما گویا در اشتباه بودیم. این بازی تمرکز اصلی خود بر گیم پلی قدرتمند و در عین حال سریع و خشن خود دارد. در Destiny 2 توجه زیادی به داستان بازی نشده است و حتی شخصیت پردازی درست حسابی را شاهد نیستم. در واقع سازندگان بیشتر بر روی بخش چند نفره بازی تمرکز کرده اند و خبری از داستان گیرا نیست. اما چه چیزی این بازی را لایق ورود به این لیست کرده است؟ در پاسخ  باید بگوییم این گیم پلی عالی بازی است که Destiny 2 را به چنین جایگاهی رسانده است.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Destiny 2 همانطور که گفتیم سرعت گیم پلی بالا بوده و گان پلی بازی نیز با سلاح های متنوع خود باعث می شود با یک بازی فوق العاده زیبا و هیجان انگیز روبرو باشیم. در بخش گان پلی این امکان به شما داده می شود تا تفنگ ها را با توجه به سلیقه خودتان شخصی سازی کنید. بعضی سلاح ها به طور عادی تیراندازی می کنند، برخی لیزری هستند و برخی نیز با انرژی خاصی دشمنان را نابود می کنند. وجود دشمنان متنوع و بسیار زیاد باعث شده شاهد یک ران اند گان به شدت هیجانی باشیم. بخش مالتی پلیر بازی که در واقع بخش اصلی آن است فوق العاده کار شده و حالت های مختلف بازی باعث شده با هر سلیقه ای باشید از این بازی لذت ببرید. در نهایت باید بگوییم این بخش چند نفره و گیم پلی بازی است که Destiny 2 را شایسته حضور در لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص کرده است.

7- Doom

سال انتشار: 2016

بهترین بازی های شوتر اول شخص Doom به دنیای هیجان انگیز هیولا ها خوش آمدید. این بازی ترکیبی است از هیولا ها، خون و خشونت. ما با یک بازی بسیار سرعتی با گان پلی فوق العاده روبرو هستیم. در واقع بازی آنقدر سریع و خشن است که اصلا شاید متوجه نشوید بازی داستانی هم دارد. سازندگان نیز توجه زیادی به داستان و ماموریت های بازی نکرده اند و بیشتر تمرکز خود را بر گیم پلی Doom گذاشته اند. البته چنانچه با وجود چنین گیم پلی قدرتمندی، یک بخش داستانی قدرتمند نیز وجود داشت شاهد بازی به مراتب بهتری بودیم. در واقع با یک بازی بسیار ساده روبرو هستیم و ماموریت آن را در یک جمله می توانیم خلاصه کنیم، بکش تا کشته نشی.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Doom همین سادگی و در عین حال نبرد های پرحجم باعث شده اند حتی برخی از تحلیلگران این بازی را بهترین بازی شوتر اول شخص تاریخ قلمداد کنند. البته ما با این قضیه زیاد موافق نیستیم ولی بدون شک Doom یکی از بهترین هاست. وجود دشمنان بسیار زیاد که به طور مداوم به شما حمله می کنند باعث شده مدام در حرکت و شلیک باشید و بازی به چیزی تبدیل شده است که به آن RUN&GUN گفته می شود. یعنی بی وقفه باید شلیک کنید و در حرکت باشید. از طرفی وجود گان پلی Doom که شمار بسیار بالایی از سلاح های عجیب و غریب را در اختیار شما قرار می دهد باعث شده این ران اند گان بسیار لذت بخش باشد. بنابراین اگر شما هم جزء طرفداران بازی های تخیلی شوتر هستید باید بگوییم با یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ روبرو هستید.

6- Far Cry 5

سال انتشار: 2018

بهترین بازی های شوتر اول شخص Far Cry 5
بهترین بازی های شوتر اول شخص: Far Cry 5

اگر بخواهیم واقع بینانه برخورد کنیم باید بگوییم تنها سه عنوان هستند که بازی های کاملی محسوب می شوند. این سه عنوان شامل Call of Duty، Battlefield و Far Cry می شوند. این سه عنوان به طور فوق العاده ای همه جانبه هستند و در کنار گیم پلی عالی شاهد داستان عالی نیز هستیم. حالا نیز استودیوی محبوب یوبیسافت توانسته است با ارائه Far Cry 5 نشان دهد همچنان رقابت اصلی بر سر تاج بازی های شوتر اول شخص تنها بین سه عنوان است. Far Cry 5 یک بازی کامل است. در این بازی شاهد داستانی گیرا و مجذوب کننده در کناری گیم پلی عالی هستیم. در واقع همچون برخی دیگر از عناوین این لیست تنها بکش بکش نیست و در پشت جنگ ها شاهد داستانی فوق العاده هستیم. داستان بازی حول و حوش ماجرای یک پلیس که میخواهد به شبکه یک مذهب جدید افراطی وارد شود و آنها را از بین ببرد بر می گردد. بازی از همان ابتدای کار ماهیت اکشن و هیجان انگیز خود را نشان می دهد.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Far Cry 5وجود قابلیت شکار کردن در این نسخه نیز وجود دارد اما تغییراتی داشته است. در Far Cry 5 شاهد گان پلی بسیار خوبی هستیم. شما می توانید انواع سلاح ها، از کمان گرفته تا RPG را داشته باشید. یکی از موارد دوست داشتنی در این بازی وجود قابلیت پیشرفت کردن است که باعث می شود حس کنید کار هایتان بیهوده نبوده و در حال پیشرفت هستید. اما این بازی نقاط ضعف خودش را هم دارد. نقطه ضعف اصلی بازی، هوش مصنوعی بسیار ضعیف دشمنان است به گونه ای که از هوش پایین آنها شگفت زده می شوید. در واقع هوش مصنوعی بازی های 10-12 سال پیش کال اف دیوتی به شدت از هوش مصنوعی این بازی برتر هستند. یکی از بخش هایی که این بازی را نسبت به سایر بازی ها متفاوت کرده است، قابلیت ساخت مرحله است که با آیتم های فراوانی که دارید می توانید مرحله بسازید و یا مراحلی که کاربران دیگر ساخته اند را بازی کنید. همه ویژگی های خوب بازی را که در کنار هم میگذاریم متوجه می شویم واقعا با یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ روبرو هستیم.

5- Titanfall 2

سال انتشار 2016

بهترین بازی های شوتر اول شخص Titanfall 2انتشار تایتان فال 1 موجی از نارضایتی گیمر ها را در پی داشت. مهم ترین انتقاد، عدم وجود بخش داستانی بود. اما تایتان فال 2 با یک بخش داستانی هیجان انگیز آنقدر خوب ظاهر شد که لایق قرار گرفتن در لیست بهترین های ما شد. این بازی حال و هوایی شبیه به ولفنشتاین دارد. اما تفاوت های بسیار زیاد. این بازی با اینکه در دنیای تایتان ها و آینده روایت می شود اما با این حال شاهد محیط های ماشینی و آهنینی که معمولا در ولفنشتاین دیده بودیم نیستیم و صحنه ها آنقدر خوب کار شده اند که می توانید مدت زیادی را تنها از تماشای صحنه های بسیار زیبای آن لذت ببرید. وجود گان پلی سرعتی و بسیار روان و از طرفی تنوع بیشمار سلاح ها باعث شده این بازی در بخش گان پلی یکی از برترین بازی های شوتر باشد. گرافیک بازی عالی بوده و شاهد کاراکتر هایی با جزئیات فوق العاده بالا هستیم.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Titanfall 2

بخش داستانی تایتان فال 2 تنها 7 تا 8 ساعت به طول می انجامد اما می توانید به بخش مالتی پلیر بازی بروید. مالتی پلیر بازی عالی کار شده است و با داشتن حالت های مختلف می تواند گیمر را مجذوب خود کند. وجود تایتان های غول پیکر و نبرد های سنگین با آتش پرحجم باعث شده در زمان بازی تایتان فال 2 به کلی بازی های دیگر این سبک را فراموش کنیم و از ساعتها بازی لذت ببریم. بنابراین تایتان فال 2 واقعا ارزش این را دارد که به عنوان یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ قلمداد شود.

4- Call of Duty: Black Ops

سال انتشار: 2010

بهترین بازی های شوتر اول شخص Call of Duty: Black Opsهمه کسانی که کال اف دیوتی بازی می کنند نام سری بلک اپس را شنیده اند. نسخه اول این سری یک بازی فوق العاده بود. در این بازی شخصیت هایی معرفی شدند که در سری های بعدی نیز حضور یافتند. مهم ترین آنها woods است. یکی از شخصیت هایی که در کال اف دیوتی 5 با آن همراه بودیم یعنی ویکتور رزناو نیز در این بازی نقش مهمی دارد. Call of Duty: Black Ops یک اکشن تمام عیار است. بی اغراق باید گفت گرافیک و طراحی صحنه ها از زمان خود جلوتر بوده است. تکسچر ها آنقدر واقعی کار شده اند که بعضی اوقات گویی در حال تماشای فیلم هستید این بازی آنقدر مجذوب کننده و هیجان انگیز است که می تواند مخاطب را تا ساعت ها پای خود بنشاند. از جمله تغییرات این نسخه نسبت به نسخه های قبل این است که شخصیت شما در بازی حضور واقعی دارد.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Call of Duty: Black Opsدر واقع شما با بقیه صحبت می کنید، به آنها جواب می دهید و در مجموع بر خلاف نسخه های قبل حضور پر رنگی در صحنه دارید و حضور شما به یک تفنگ در گوشه سمت راست صفحه ختم نمی شود. بازی در دهه 1960 و در جنگ سرد روایت می شود. مهم ترین ماموریت های Call of Duty: Black Ops در جنگ ویتنام روایت می شود. بسیاری از منتقدان، مرحله Victor Charlie در این بازی را یکی از بهترین مراحل در کل سری کال اف دیوتی می دانند. این مرحله در جنگل های بارانی ویتنام روایت شده و ترکیبی است از عملیات ویژه و جنگ کلاسیک. دیگر مراحل این بازی نیز فوق العاده کار شده اند به گونه ای که کمتر نسخه از کال آف دیوتی را می توان یافت که تا این اندازه مراحل زیبا و نفس گیر داشته باشد. بنابراین می توان Call of Duty: Black Ops را یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ قلمداد کرد. متاسفانه نسخه های بعدی بلک آپس به تباهی رفتند و به یک سری جنگ های بی مزه با ربات ها و تکنولوژی های آینده پرداختند و هیچ یک نتوانستند موفقیت نسخه اول را تکرار کنند.

3- Wolfenstein II: The New Colossus

سال انتشار: 2018

بهترین بازی های شوتر اول شخص Wolfenstein II: The New Colossus
چه می شد اگر نازی ها پیروز جنگ جهانی دوم می شدند؟ این سوالی است که جواب آن تمامی بازی های ولفنشتاین را شکل داده است. شما در هر نسخه از ولفنشتاین به جنگ با نازی ها که جهان را تصرف کرده اند می روید. Wolfenstein II: The New Colossus در سال 1961 روایت می شود. طبق معمول باید به جنگ نازی ها بروید. بازی به شدت روان و پر هیجان است. با این بازی می توانید ساعتها غرق در جنگ های خونین و نفس گیر شوید و دست به کشتار نازی ها بزنید. گان پلی بازی بی نقص است. تیراندازی ها با سرعت فوق العاده ای انجام می شوند و انفجار ها و آتش ها به شدت واقعی هستند. با هر تیراندازی شاهد پاشیدن خون به در و دیوار هستید که باعث می شود بازی بیش از پیش واقعی بوده و برای افراد کم سن و سال مناسب نباشد. همانطور که میدانیم نازی ها بیش از آنکه مرز های اروپا را بشکافند، مرز های علم و دانش را در نوردیده بودند.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Wolfenstein II: The New Colossusبازی های ولفنشتاین نیز با ربات های جنگجو، اسلحه ها و تجهیزاتش به خوبی نشان می دهد اگر نازی ها بر جهان حاکم می شدند حالا با یک جهان چندین برابر پیشرفته تر مواجه بودیم. با وجود این هنوز در بازی برق اصالتی شگفت انگیز وجود دارد. در واقع با اینکه برخی اوقات با ربات های پیشرفته شاخ به شاخ می شوید اما باز هم همچنان احساس می کنید در حال لذت بردن از یک بازی کلاسیک هستید. خوشبختانه در این بازی هیچ سانسوری وجود نداشته و در همه جا شاهد صلیب شکسته آلمان نازی و نشان اس اس هستیم. این بازی آنقدر خوب ساخته شده است که با وجود مشکل بودن گیم پلی باز هم باعث می شود گیمر را آنچنان جذب می کند که حتی با چندین و چند بار اوت شدن باز هم به بازی بر می گردد و کار را ادامه می دهد. همه اینها و ویژگی های فوق العاده دیگر باعث شده اند Wolfenstein II: The New Colossus یکی از بهترین بازی های شوتر جهان باشد.

2- Battlefield 1

سال انتشار: 2016

بهترین بازی های شوتر اول شخص Battlefield 1
بهترین بازی های شوتر اول شخص Battlefield 1

جنگ جهانی اول، به عنوان دومین جنگ خونبار جهان شناخته می شود اما توجهی که به جنگ جهانی دوم می شود به هیچ وجه به جنگ جهانی اول نشده است. اما بتلفیلد 1 قاعده را تغییر داد. در واقع بتلفیلد 1 به همه نشان داد جنگ جهانی اول هم همچون جنگ جهانی دوم پرهیجان است و ارزش بالایی برای ساخت بازی و فیلم دارد. شما در این بازی به قلب جنگ های وحشتناک اروپا سفر می کنید. همه چیز آنقدر خوب ساخته شده است که گویی می توانید خود را در محیط جنگ تصور کنید. چیزی که باعث شده این بازی به شدت محبوب شود، علاوه بر واقع گرایی، وجود تجهیزات مختلفی جنگ جهانی اول همچون تانک ها و هواپیما هاست. شما در همان مرحله اول با یک تانک مارک 4 انگلیسی همراه می شوید و به قلب دشمن می تازید.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Battlefield 1در مراحل بعد هواپیما های جنگ جهانی اول منتظر شما را می کشد تا بتوانید از خود یک بارون سرخ بسازید. اما یکی از زیباترین مراحل آن زمانی است است که سوار بر اسب در صحرا می جنگید. همه چیز به شدت واقعی بوده و شما را ساعت ها پای بازی میخکوب می کند. گان پلی بازی بی نقص کار شده است و اگر فکر می کردید جنگ جهانی اول جنگی با تفنگ های قدیمی است با بازی کردن بتلفیلد 1 متوجه می شوید سخت در اشتباه بوده اید. طیف وسیعی از مسلسل ها و تفنگ ها باعث می شوند این بازی واقعا یک شوتر هیجان انگیز باشد.  پس قطعا می توان بتلفیلد 1 را به عنوان یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص تاریخ در نظر گرفت، بازی که جنگ جهانی اول را در خاطرات زنده کرد.

1- Call of Duty: Modern Warfare

سال انتشار: 2007

سال انتشار نسخه Remastered: 2016

بهترین بازی های شوتر اول شخص Call of Duty: Modern Warfare فکر کن بخوای یه بازی شوتر بازی کنی و اون کال اف دیوتی نباشه! این جمله از جرمی کلارکسون مجری محبوب تاپ گیر (و در حال حاضر گرند تور) است. کال اف دیوتی ها آنقدر شما را در دنیای جنگ و خونریزی غرق می کنند که حتی برخی ارتش ها می خواهند با استفاده از این بازی عملکرد نیرو هایشان را بهبود دهند. خب زیاد از مسئله دور نشویم. کال اف دیوتی مدرن وارفار که با نام کال اف دیوتی 4 نیز معرف است، نقطه عطفی در تاریخ کال اف دیوتی محسوب می شود. شخصیت های این نسخه مانند کاپیتان پرایس، ساوپ مک تاویش چنان محبوب شدند که فقط چنین محبوبیتی را در شخصیت های واقعی سینما می توانید بیابید. کافی است اسم هر کدام از این دو را سرچ کنید تا با انبوهی مقالات و مطالب در مورد آنها روبرو شوید. محبوبیت این شخصیت ها باعث شد در عناوین بعدی مدرن وارفار نیز شاهد حضورشان باشیم.

بهترین بازی های شوتر اول شخص Call of Duty: Modern Warfare شما در این بازی در نقش های مختلفی از جمله نقش کاپیتان پرایس، مک تاویش و… را بر عهده دارید و برای جنگ با گروه های تروریستی به کشور های گوناگون همچون عربستان، عراق، روسیه و… سفر می کنید. یکی از ماموریت های بسیار جالب این بازی جایی است که در نقش پرایس و در یک فلاش بک به پریپیات، همان شهری که نیروگاه چرنوبیل در کنار آن قرار داشت می روید و می خواهید یک تروریست را بکشید که البته موفق نمی شوید. در این بازی شاهد تیراندازی و انفجار های بسیار واقعی هستیم که در کمتر بازی دیگری پیدا می شود. محبوبیت کال اف دیوتی 4 اینقدر زیاد بود که اکتیویژن در سال 2016 یک نسخه Remastered آن یعنی نسخه ای که بهبود گرافیکی قابل توجهی داشت را وارد بازار کرد. در مجموع می توان کال اف دیوتی مدرن وارفار را یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص دانست.

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی های شوتر اول شخص

[kkstarratings]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.