آموزش رجیستر کردن گوشی

چند سالی است که به دلیل جلوگیری از قاچاق تلفن همراه، بحث رجیستری پیش آمده و هر تلفن همراه که خریداری می شود(چه به صورت نو و یا دست دوم) باید در سامانه همتا، ثبت شود. رجیستر کردن گوشی و ثبت در این سامانه سه راه دارد که شامل مراجعه به سایت سامانه همتا، کد دستوری *7777# و استفاده از اپلیکیشن همتا است. ما ساده ترین راه که استفاده از کد دستوری است را به شما آموزش می دهیم. تا انتها با صفر و یک همراه باشید.

آموزش رجیستر کردن گوشی نو:

گام اول: کد دستوری *7777# را شماره گیری کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام دوم: با چهار گزینه روبرو می شوید. برای فعالسازی اولیه گوشی، عدد 2 را انتخاب کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام سوم: در این مرحله از رجیستر کردن گوشی باید شناسه IME گوشی خود را وارد کنید. این کد بر روی جعبه گوشی قابل مشاهده است. اگر این کد را پیدا نکردید، کد دستوری *#06# را شماره گیری کنید تا کد IME برای شما ارسال شود.

رجیستر کردن گوشی

گام چهارم: در این مرحله باید شماره سیم ‌کارتی که می خواهید در گوشی خود استفاده کنید را وارد کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام پنجم: حالا باید کد فعال سازی را وارد کنید. اگر گوشی خود را از نمایندگی رسمی خریداری کرده اید این کد در کنار گوشی به شما داده می شود اما اگر گوشی خود را از مغازه ها خریداری کرده اید باید کد فعالسازی را از فروشنده بخواهید که در این صورت باید گوشی را به صورت انتقال مالکیت رجیستری کنید.. این کد 6 رقمی بوده و با صفر شروع نمی شود.

رجیستر کردن گوشی

گام ششم: در این گام از رجیستر کردن گوشی باید اطلاعات وارد شده یعنی کد IME و شماره سیم ‌کارتی که وارد کرده اید را تایید کنید. برای تایید، عدد 1 را ارسال کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام هفتم: کار تمام است و پیامی مبنی بر فعال سازی گوشی برای شما ارسال می شود. این پیام علاوه بر نمایش داده شدن در این صفحه به صورت پیامک نیز ارسال می شود.

رجیستر کردن گوشی

همانطور که گفتیم اگر چنانچه گوشی خود را از نمایندگی های رسمی نخریده باشید(که به احتمال 99 درصد این کار رو نکردید!)، برای رجیستر کردن گوشی باید گوشی را انتقال مالکیت دهید.

 

آموزش رجیستر کردن گوشی از طریق انتقال مالکیت:

گام اول: کد دستوری *7777# را شماره گیری کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام دوم: با چهار گزینه روبرو می شوید. برای انتقال مالکیت گوشی، عدد 3 را انتخاب کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام سوم: این مرحله کد های IME به شما نمایش داده می شود که تحت مالکیت سمیکارت فعلی موجود در دستگاه قرار دارند. شما باید گزینه کد IME که قصد انتقال مالکیتش را دارید انتخاب کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام چهارم: در این گام از رجیستر کردن گوشی ، باید شماره سیم ‌کارت فرد خریدار یا همان شماره سیم ‌کارت مقصد را وارد نمایید.

رجیستر کردن گوشی

گام پنجم: در این مرحله اطلاعات وارد شده یعنی کد IME مورد نظر و همچنین شماره سیم ‌کارت مقصد به نمایش در می آید. اگر با اطلاعات نمایش داده شده موافق هستید، عدد 1 را انتخاب کنید.

رجیستر کردن گوشی

گام ششم: کار تمام است و با پیامی مواجه می شوید که نشان دهنده ارسال کد فعال سازی به شماره مقصد است.

رجیستر کردن گوشی

امیدواریم آموزش رجیستر کردن گوشی برای شما مفید بوده باشد.

 

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.