راهنمای خرید پاور بانک|اردیبهشت 99

امروزه گجت ها نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند. این گجت ها که شامل گوشی های هوشمند، تبلت، ساعت هوشمند و… هستند همگی با باتری کار می کنند و طبیعتا نیاز است که هر چند وقت یکبار به برق وصل شده و شارژ شوند. در این بین پاور بانک ها یک وسیله عالی براش شارژ دستگاه های الکترونیکی در جاهایی هستند که برق وجود ندارد. در ادامه با صفر و یک همراه باشید تا در راهنمای خرید پاور بانک، از صفر تا صد خرید این دستگاه ها را برای شما بازگو کنیم. پیش از رسیدن به پاور بانک های موجود در بازار، نگاهی می کنیم به مهم ترین مولفه های خرید یک شارژر همراه :

خرید پاور بانک| ظرفیت پاور بانک

یکی از مهم ترین مولفه ها در خرید یک پاور بانک، ظرفیت آن است. پاور بانک ها در ظرفیت های بسیار متنوعی عرضه می شوند که می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آنها را خریداری کنید. ظرفیت پاور بانک ها به صورت میلی آمپر ساعت بیان می شود. به عنوان مثال گفته می شود یک شارژر همراه دارای ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعت است. شما پیش از خرید یک شارژر همراه باید توجه به این مسئله دقت داشته باشید که آن را برای چه کاری نیاز دارید؟ ما برای سهولت کار، ظرفیت پاور بانک ها را در چهار رده رتبه بندی کرده ایم.

 

راهنمای خرید پاور بانک

ظرفیت کمتر از 5000 میلی آمپر ساعت: اگر از گوشی های ساده استفاده می کنید چنین ظرفیتی برای شما بسیار خوب است و نیاز شما را برآورده می کند. همچنین این ظرفیت برای شارژ ساعت های هوشمند نیز بسیار خوب است. چنین ظرفیتی نهایتا بتواند یک بار یک گوشی هوشمند جدید را شارژ کند و بیشتر از آن نمی تواند کارایی داشته باشد.

ظرفیت بین 5000 تا 10000 میلی آمپر ساعتی: پاور بانک های موجود در این رنج ظرفیتی برای شارژ گوشی های هوشمند جدید خوب هستند. البته باید ابتدا بدانید باتری گوشی شما چه حجمی دارد که معمولا ظرفیت باتری گوشی ها حتی اگر 5000 میلی آمپر ساعت باشد نیز چنین پاور بانک هایی در حدود 2 بار می توانند گوشی شما را شارژ کنند.

ظرفیت بین 10000 تا 20000 میلی آمپر ساعت: این یک ظرفیت عالی برای شارژ گوشی شماست. با پاور بانک هایی با چنین ظرفیتی می توانید تا چندین روز از برق دور باشید و همچنان گوشی شما شارژ شود. این ظرفیت همچنین برای شارژ تبلت ها نیز بسیار خوب بوده و می تواند یک تبلت همانند آیپد پرو 12.9 اینچی را نهایتا تا 2 بار شارژ کند. پس اگر می خواهید چند روزی را خارج از تمدن زندگی کنید، پاور بانک هایی با چنین ظرفیتی انتخاب کنید.

راهنمای خرید پاور بانک

ظرفیت بالای 20000 میلی آمپر ساعتی: پاوربانک هایی با چنین ظرفیتی برای چندین بار شارژ تبلت و یا شارژ لپ تاپ مناسب هستند. همچنین اگر می خواهید به صورت گروهی از یک شارژر همراه استفاده کنید، این ظرفیت بسیار عالی بوده و می تواند باتری 3 تا 4 گوشی را تا حدود یک هفته شارژ کند. اما این پاور بانک ها بر خلاف مزایایی که دارند، بسیار گرانقیمت هستند که خرید آنها را برای بسیاری از افراد غیر اقتصادی می کند.

به ظرفیت نوشته شده روی جعبه اعتماد نکنید

نکته دیگر در باره ظرفیت پاور بانک ها اینکه ظرفیت هایی که اعلام می شود همگی ظرفیت اسمی یک پاور بانک هستند و ظرفیت واقعی آنها حتی می تواند تا 20 درصد نیز کمتر از ظرفیت اسمی باشد. به عنوان مثال وقتی یک پاوربانک با ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت می خرید، انتظار دارید بتواند تا 4 بار یک گوشی با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی را شارژ کند. اما چنین نیست. ظرفیت چنین پاور بانکی بین 17000 تا 18000 میلی آمپر ساعت است. حتی اگر پاور بانک های ارزان قیمت تهیه کنید ممکن است ظرفیتی اسمی تا 40 درصد کمتر نیز داشته باشند. یعنی ممکن است یک شارژر همراه ارزان قیمت که مدعی ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعتی است، تنها 12000 میلی آمپر ساعت شارژ دهد.

راهنمای خرید پاور بانک

اما دلیل این تفاوت ظرفیت در چیست؟ یکی از اصلی ترین دلایل این افت ظرفیت واقعی، اتلاف انرژی است. شما زمانی که برای اتصال گوشی به شارژر همراه از کابل استفاده می کنید، خود این کابل باعث اتلاف انرژی زیادی می شود. به طور معمول یک کابل می تواند بین 10 تا 15 درصد از انرژی که از آن عبور می کند را از دست بدهد و آن را به گرما تبدیل کند. این موضوع زمانی که گوشی را با برق خانگی شارژ می کنید ممکن است به چشم نیاید اما در شارژ با پاوربانک بسیار مهم است. البته خود شارژر همراه با توجه به کیفیت قطعات خود نیز تاثیر بسیار مهمی بر اتلاف انرژی دارد. معمولا پاور بانک هایی که توسط کمپانی های معتبر ساخته می شوند، میزان بازده انرژی بر روی آنها درج شده است که در بهترین حالت 90 درصد است.

دلیل مهم دیگر این است که گوشی ها و تبلت های امروزی به صورت 5 ولتی شارژ می شوند، این در حالی است که ظرفیت نوشته شده بر روی پاور بانک ها برای شارژ 3.5 ولتی است. با اینکه می توان به ندرت شارژر همراه هایی پیدا کرد که ظرفیت آنها به صورت 5 ولتی اعلام می شود اما همچنان بازار در دست پاور بانک هایی است که ظرفیت آنها به صورت 3.5 ولتی اعلام می شود. نتیجه آنکه در خرید پاور بانک ها همواره دقت کنید که ظرفیتی را خریداری کنید که در حدود 20 درصد بیش از آن چیزی است که نیاز دارید.

راهنمای خرید پاور بانک

نوع باتری پاور بانک

پاور بانک ها نیز همانند گوشی ها دارای باتری های متنوعی هستند. در حال حاضر دو نوع باتری اصلی برای پاور بانک ها استفاده می شود که شامل باتری لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری است. هر کدام از این باتری ها ویژگی های مثبت و منفی خود را دارند. باتری های لیتیوم یونی به واسطه ظرفیت بالاتر نسبت به سایز، انتخاب بسیار خوبی برای کاربرانی هستند که پاور بانک های کوچک را ترجیح می دهند. باتری لیتیوم پلیمری که در حال حاضر گوشی های جدید بیشتری به آن اقبال نشان داده اند، با اینکه نمی تواند در یک سایز مشابه به اندازه باتری لیتیوم یونی حجم داشته باشد، اما باتری لیتیوم پلیمری ایمنی بالاتری دارد. این باتری ها کمتر داغ می شوند و در نتیجه امکان حوادثی همچون آتش گرفتن شارژر همراه را به حداقل می رسانند.

راهنمای خرید پاور بانک

در خرید پاوربانک علاوه بر نوع باتری، باید دقت کنید که باتری مورد استفاده در شارژر همراه توسط شرکت معتبری تولید شده باشد. باتری های بی کیفیت علاوه بر اینکه با داغ شدن بسیار زیاد خود احتمال آتش سوزی را در استفاده های سنگین بالا می برند، در طول زمان ظرفیت بیشتری را نیز از دست می دهند. کاهش ظرفیت باتری های لیتیومی یک امر عادی است و در همه باتری ها وجود دارد اما در باتری های با کیفیت بالاتر این کار دیر تر اتفاق می افتد تا در باتری هایی با کیفیت کمتر.

به طور همزمان چند گوشی را می توان با یک پاور بانک شارژ کرد؟

در پاسخ به این سوال باید به ظرفیت پاوربانک ها برگردیم. معمولا پاور بانک هایی که ظرفیتی بالا دارند(یعنی بیش از 10000 میلی آمپر ساعت)، دارای چندین پورت هستند و آن هایی که ظرفیت کمتری دارند معمولا یک پورت دارند. وجود پورت های بیشتر به این معنی است که چند گوشی با هم می توانند به طور همزمان شارژ شوند. در اینجا دو نکته مهم وجود دارد. نکته اول اینکه اگر چند گوشی با هم به یک پاوربانک متصل شوند، قدرت خروجی شارژر همراه کاهش پیدا می کند و در نتیجه سرعت شارژ گوشی ها کم خواهد شد.

راهنمای خرید پاور بانک

نکته دوم اینکه معمولا پاور بانک ها دارای دو گونه خروجی هستند. یک خروجی سریع که معمولا دارای شدت جریان 2 آمپری است و چند خروجی 1 آمپری. به همین دلیل اگر پاوربانک شما تنها یک خروجی سریع دارد، گوشی هایی که به خروجی های فرعی متصل شده اند دیرتر شارژ می شوند. در حال حاضر پاور بانک هایی در بازار وجود دارند که می توانند گوشی ها را به صورت بی سیم شارژ کنند. مانند پد شارژ گوشی ها، شارژ بی سیم توسط پاور بانک ها نیز معمولا کند تر است.

 

شارژ گوشی با پاور بانک چقدر طول می کشد؟

مولفه های بسیاری برای پاسخ به این سوال وجود دارد. اما دو مورد از مهم ترین آنها، ظرفیت باتری گوشی شما و قدرت خروجی شارژر همراه است. طبیعتا هر چقدر ظرفیت باتری گوشی یا تبلت شما بیشتر باشد، زمان بیشتری طول می کشد تا بتوانید گوشی را شارژ کنید و همینطور برعکس این قضیه صادق است. مورد مهم دیگر که به خرید پاور بانک مرتبط است، شدت جریان خروجی آن است. پاور بانک ها معمولا چند پورت خروجی با شدت جریان های متفاوت دارند. معمولا در این پاور بانک ها شدت جریان های 1 یا 2 آمپری قابل انتخاب هستند.

راهنمای خرید پاور بانک

طبیعتا شدت جریان بالاتر مساوی است با سرعت شارژ بیشتر. اما نکته مهم دیگر این است که گوشی شما توانایی شارژ سریعتر را داشته باشد. هم اکنون پاوربانک های بسیاری در بازار هستند که فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کنند و اگر گوشی شما قابلیت شارژ سریع دارد می توانید چنین پاور بانک هایی را خریداری کنید. در حال حاضر بسیاری از پاوربانک ها می توانند از شارژ سریع با توان 18 واتی پشتیبانی کنند.

 

زمان شارژ شدن خود پاور بانک چقدر است؟

این زمینه نیز ظرفیت یک پاور بانک بسیار مهم است. اگر یک پاور بانک ظرفیت بالاتری داشته باشد طبیعتا دیرتر شارژ می شود و پاور بانک هایی با ظرفیت کمتر، زودتر شارژ می شوند. نکته مهمی که درباره شارژ پاوربانک ها وجود دارد، تکنولوژی شارژ آنهاست. پاور بانک هایی با فناوری شارژ سریع که از USB Type-C استفاده می کنند می توانند به سرعت شارژ شوند. اما پاور بانک هایی که از این فناوری استفاده نمی کنند باید ساعتها زیر شارژ باشند. مدتی است که پاور بانک هایی با قابلیت شارژ خورشیدی نیز وجود دارند. این پاور بانک ها با این قابلیت به یکی از بهترین وسایل برای سفر های طولانی تبدیل شده اند. اما نکته مهم این است که شارژ کامل یک پاوربانک توسط خورشید زمان زیادی می برد اما می توانید اطمینان داشته باشید که همواره این منبع انرژی در دسترس خواهد بود.

راهنمای خرید پاور بانک

امکانات جانبی

پاور بانک ها به یکی از ملزومات سفر تبدیل شده اند. بنابراین شرکت های سازنده تلاش می کنند پاور بانک هایی بسازند که علاوه بر شارژ گوشی بتوانند کار های دیگری نیز انجام دهند. یکی از امکانات جانبی بسیار مفید در پاور بانک ها، وجود مودم اینترنت است. شما می توانید با وارد کردن سیمکارت به پاور بانک هایی که مودم نیز هستند، از اتصال اینترنت در محدوده مورد نظر استفاده کنید و هر وسیله ای که به اینترنت متصل می شود را به آن متصل کنید. مورد مهم دیگر وجود اسپیکر است.

راهنمای خرید پاور بانک

وجود اسپیکر های بلوتوث دار باعث شده در هر جایی که باشید از اسپیکر های قوی محروم نشوید و بتوانید با صدای عالی به موسیقی گوش کنید. مورد دیگر وجود چراغ قوه است که در پاور بانک های زیادی وجود دارد. یکی از مهم ترین آپشن های هر پاوربانک، وجود نشانگر LED است که اطلاعات مورد نیاز را برای شما نمایش می دهد.پس اگر به این امکانات نیاز دارید، پیش  از خرید مطمئن شوید پاوربانک شما از چنین آپشن هایی برخوردار است.

راهنمای خرید پاوربانک بر اساس قیمت:

حال که با مولفه های اصلی خرید یک پاوربانک آشنا شده ایم، در ادامه لیستی را قرار می دهیم که در آن پاور بانک ها را در سه ردیف قیمتی به شما پیشنهاد می کنیم.

  • پاور بانک با قیمتی کمتر از 500 هزار تومان
  • پاور بانک با قیمتی بین 500 هزار تا یک میلیون تومان
  • پاور بانک با قیمت بیش از یک میلیون تومان

 

راهنمای خرید پاور بانک با قیمت کمتر از 500 هزار تومان

پاور بانک ENERGIZER UE10025CQ

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 250 هزار تومان

ظرفیت: 10.000 میلی آمپر ساعت

شرکت آمریکایی ENERGIZER از جمله برترین تولید کنندگان پاور بانک در جهان محسوب می شود. ENERGIZER UE10025CQ یکی از محصولات این شرکت است که با ظرفیت 10.000 میلی آمپر ساعتی خود می تواند تا 2 بار گوشی های هوشمند مدرن را شارژ کند. باتری ENERGIZER UE10025CQ از نوع لیتیوم پلیمری بوده و از دو شدت جریان 1 و 2 آمپری پشتیبانی می کند. تعداد پورت های این دستگاه نیز 2 عدد است.

پاور بانکPhilips DLP2713

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 325 هزار تومان

ظرفیت: 13.000 میلی آمپر ساعت

درج نام فیلیپس بر روی هر دستگاهی می تواند خیالمان را از کیفیت عالی آن راحت کند. پاور بانک Philips DLP2713  نیز دقیقا همینگونه بوده و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. Philips DLP2713 با ظرفیت 13000 میلی آمپر ساعتی خود می تواند در حدود 3 بار یک گوشی با باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را شارژ کند. همچنین می توانید با استفاده از آن یک بار تبلت بزرگ خود را شارژ کنید. Philips DLP2713 دارای شدت جریان خروجی 1 و 2.1 آمپر است و از دو پورت خروجی استفاده می کند. این شارژر همراه ایمنی بالایی داشته و در برابر شدت جریان بالا، داغ شدن بیش از حد و ولتاژ بالا از دستگاه و گوشی محافظت می کند.

 

پاور بانک Belpink BP932WP

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 490 هزار تومان

ظرفیت: 10000 میلی آمپر ساعت

این پاور بانک با ظرفیت مناسب خود می تواند در حدود 2 تا 3 بار گوشی های هوشمند را شارژ کند. همچنین برای یکبار شارژ تبلت ها نیز مناسب است. شدت جریان خروجی بلپینک مدل BP932WP می تواند 1 یا 2 یا 3 آمپر باشد که باعث شده برای شارژ سریع گوشی ها مناسب باشد. این پاور بانک دارای 5 پورت خروجی برای شارژ است و باتری آن از نوع لیتیوم پلیمیری است. بلپینک مدل BP932WP با داشتن پورت USB-C،  قابلیت شارژ سریع داشته و همچنین از قابلیت شارژ بی سیم پشتیبانی می کند.

 

پاور بانک Momax QPower 3 IP83 

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 490 هزار تومان

ظرفیت: 10000 میلی آمپر ساعت

پاور بانک مومکس مدل QPower 3 IP83 دارای ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعتی است و همانطور در گزینه قبل گفته شد می توانید بین 2 تا 3 بار گوشی هوشمند و یا یک بار تبلت خود را با آن شارژ کنید. مومکس مدل QPower 3 IP83 از شارژ بی سیم پشتیبانی کرده و سه شدت جریان 1 و 2 و 3 آمپری را ارائه می دهد.

 

پاور بانک Zhuse Zs-pb-018 

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 520 هزار تومان

ظرفیت: 4000 میلی آمپر ساعت

پاور بانک Zhuse Zs-pb-018 یک پاور بانک بسیار کوچک است که به راحتی قابل حمل بوده و می توانید آن را در جیب خود بگذارید. این پاوربانک یک گزینه عالی برای شارژ ساعت هوشمند و یا یک بار شارژ گوشی هایی با باتری در حدود 3500 میلی آمپر ساعتی است. Zhuse Zs-pb-018 در یک کیف قرار داده شده که می توانید در آن سایر وسایل همچون کارت بانکی نیز قرار دهید. Zhuse Zs-pb-018   دارای دو پورت خروجی است و همچنین از شدت جریان 2.4 آمپر پشتیبانی می کند.

 

راهنمای خرید پاور بانک با قیمت بین 500 هزار تا یک میلیون تومان تومان

پاور بانک Energizer UE2010

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 635 هزار تومان

ظرفیت: 20.100 میلی آمپر ساعت

این پاور بانک ساخت شرکت خوشنام Energizer ترکیبی از ظرفیت بالا و کیفیت ساخت فوق العاده است. این شارژر همراه به دلیل استفاده از بدنه فلزی دارای وزن 460 گرم است که بیش از دو برابر یک گوشی هوشمند است. ظرفیت بالای Energizer UE2010 باعث شده بتوانید گوشی هوشمند، تبلت، ساعت هوشمند و… را چند بار شارژ کنید. این شارژر همراه از باتری لیتیوم یونی استفاده می کند و حداکثر شدت جریان خروجی 2.4 آمپر دارد. به دلیل وجود دو پورت خروجی، می توانید همزمان دو گوشی را شارژ کنید.

 

پاور بانک Xiaomi Mi Powerbank 3 pro

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 530 تا 740 هزار تومان

ظرفیت: 20.000 میلی آمپر ساعت

پاور بانک Xiaomi Mi Powerbank 3 pro با ظرفیت 20.000 میلی آمپر ساعتی خود برای شارژ انواع گوشی هوشمند( تا 4 بار)، تبلت ( 2 بار) و ساعت هوشمند( چندین بار) مناسب است. این شارژر همراه دارای دو پورت خروجی بوده و از نهایت شدت جریان خروجی تا 3.0 آمپر پشتیبانی می کند. باتری Xiaomi Mi Powerbank 3 pro از نوع لیتیوم پلیمری بوده که خیال شما را در استفاده های طولانی راحت می کند. این پاور بانک دارای یک پورت USB-C بسیار سریع بوده که به راحتی امکان شارژ سریع را فراهم می آورد.

 

پاور بانک Mophie PWPD-01

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 750 هزار تومان

ظرفیت: 6700 میلی آمپر ساعت

شرکت Mophie از جمله شرکت های آمریکایی است که به طور تخصصی به ساخت پاور بانک می پردازد. Mophie PWPD-01 یکی از محصولات این شرکت است که بیش از آنکه ظرفیت بالایی داشته باشد، کیفیت ساخت خیره کننده ای دارد. این شارژر همراه دارای شدت جریان خروجی 2 و 2.4 و 3 آمپر است. Mophie PWPD-01 همچنین دارای دو پورت خروجی است. با توجه به پشتیبانی از USB-C، اگر گوشی شما از شارژ سریع پشتیبانی کند می توانید به سرعت با Mophie PWPD-01 آن را شارژ کنید. با توجه به ظرفیت پایین این شارژر همراه ، می توانید یک بار یا نهایتا دو بار( اگر ظرفیت باتری گوشی شما کم است) گوشی هوشمند خود را شارژ کنید. همچنین اگر ساعت هوشمند، گوشی ساده و… دارید می توانید چندین بار آنها را شارژ کنید. Mophie PWPD-01 برای شارژ تبلت مناسب نیست.

 

پاور بانک Energizer PS20000 

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 863 هزار تومان

ظرفیت: 20.000 میلی آمپر ساعت

یک پاور بانک فوق العاده دیگر از شرکت Energizer که در واقع از دو پاوربانک ساخته شده است. Energizer PS20000 دارای دو پاور بانک هر کدام با ظرفیت 10.000 میلی آمپر ساعت است که در مجموع 20.000 میلی آمپر ساعت می شود. هر کدام از شارژر ها به صورت جداگانه قابلیت استفاده دارند. شدت جریان خروجی Energizer PS20000 برابر با 2.4 آمپر بوده و هر کدام 2 پورت خروجی دارند. این شارژر همراه برای شارژ شدن به پایه خود متکی بوده و به صورت بی سیم شارژ می شود. Energizer PS20000 به تکنولوژی مدیریت هوشمند شارژ و Fit Charge مجهز است. این شارژر همراه از شارژ سریع و شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می کند.

 

پاور بانک RAVpower RP-PB083

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 900 هزار تومان

ظرفیت: 25.000 میلی آمپر ساعت

مهم ترین ویژگی پاور بانک RAVpower RP-PB083 وجود قابلیت شارژ خورشیدی است. بنابراین RAVpower RP-PB083 یک گزینه بسیار مناسب برای سفر های طولانی است که در آن به برق دسترسی ندارید. این شارژر همراه با ظرفیت 25.000 میلی آمپر ساعتی خود می تواند در حدود 5 بار گوشی های هوشمندی با باتری 4500 میلی آمپر ساعتی را شارژ کند. همچنین RAVpower RP-PB083 برای شارژ انواع وسایل دیگر همچون دو بار شارژ کامل تبلت های بزرگ و همچنین شارژ دوربین عکاسی نیز کاربرد دارد. این شارژر همراه دارای سه پورت خروجی بوده و حداکثر شدت جریان خروجی آن به 3 آمپر می رسد که بنابراین می تواند از شارژ سریع نیز پشتیبانی کند. RAVpower RP-PB083 در مقابل آب، گرد و غبار و ضربه مقاوم است.

راهنمای خرید پاور بانک با قیمت بالاتر از یک میلیون تومان

پاور بانک Romoss JS12 Jump Starter

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 1.900.000 تومان

ظرفیت: 12.000 میلی آمپر ساعت

این پاور بانک قدرتمند محصول شرکت روموس بوده و ظرفیتی 12.000 میلی آمپر ساعتی دارد. با این ظرفیت می توانید بین 2 تا 3 بار گوشی هوشمند و یا یک بار تبلت خود را شارژ کنید. پاور بانک Romoss JS12 Jump Starter قابلیت های دیگری نیز دارد که از جمله آنها استارت زدن خودرو است که در شرایط اضطراری می تواند به کمک شما بیاید. همچنین این شارژر از چراغ قوه نیز برخوردار است. پشتیبانی از شارژر فندکی از دیگر ویژگی های این شارژر همراه است. این شارژر دارای 2 پورت خروجی است  و نهایت شدت جریان خروجی 2.0 آمپری را ارائه می دهد. این دستگاه یک محصول عالی برای سفر است.

پاور بانک Energizer PS80000

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 2.990.000 تا 3.200.000 تومان

ظرفیت: 80.000 میلی آمپر ساعت

یک پاور بانک فوق العاده برای شارژ انواع دستگاه های باتری دار. شما با استفاده از ظرفیت عظیم Energizer PS80000 می توانید تا حدود 17 بار گوشی هوشمند و بین 8 تا 10 بار تبلت خود را شارژ کنید. همچنین قابلیت شارژ لپ تاپ نیز با وجود پورت AC فراهم خواهد بود. این شارژر همراه از باتری لیتیوم پلیمری استفاده می کند و در واقع دارای 8 باتری 10.000 میلی آمپر ساعتی است. تعداد درگاه های خروجی Energizer PS80000 دو عدد بوده نهایت شدت جریان خروجی آنها 2.4 آمپر است. وجود نمایشگر LED شما را از وضعیت دستگاه مطلع می کند. این پاور بانک به مدیریت شارژ هوشمند مجهز است که با وجود آن می توانید اطمینان حاصل کنید که آسیبی به گوشی شما نخواهد رسید. قابلیت شارژ سریع و شارژ بی سیم نیز فراهم است.

 

پاور بانک Powerology P8X8PS

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 3.860.000 تومان

ظرفیت: 8.000 میلی آمپر ساعت

یک پاور بانک فوق العاده از برند Powerology که دارای هشت باتری باتری 1000 میلی آمپر ساعتی است که مجموعا ظرفیتی برابر با 8000 میلی آمپر ساعت دارد. هر کدام از باتری ها به صورت عمودی بر روی داک شارژ قرار گرفته اند و می توانید از آنها به صورت گروهی یا تکی استفاده کنید. باتری به کار رفته در Powerology P8X8PS از نوع لیتیوم پلیمری بوده که دوام آن را تضمین می کند. خروجی از شارژر همراه دارای حداکثر شدت جریان 2.1 آمپری است. هر کدام از باتری ها دارای دو پورت هستند اما زمانی که بخواهید از داک اصلی شارژ کنید، چهار پورت وجود دارد. متاسفانه این شارژر همراه با وجود قیمت بالای خود فاقد توانایی شارژ سریع است. شما با استفاده از ظرفیت Powerology P8X8PS می توانید تا دو بار گوشی هوشمند خود را شارژ کنید اما امکان وجود تبلت بزرگ و یا لپ تاپ وجود ندارد. Powerology P8X8PS یک پاور بانک رومیزی است و مناسب گشت و گذار در خارج از خانه نیست.

 

پاور بانک Orico U5020

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 5.5 تا 6.5 میلیون تومان

ظرفیت: 50.000 میلی آمپر ساعت

پاور بانک Orico U5020 نه تنها یک شارژر همراه است، بلکه با خروجی برق 220 ولتی خود می تواند حتی در مواقعی که با قطعی برق مواجه می شوید برق خانه را تامین کند. Orico U5020 ظرفیت 50.000 میلی آمپر ساعتی دارد یعنی می توانید تا بیش از 10 بار گوشی هوشمند خود را با آن شارژ کنید و یا تا 5 بار از آن برای شارژ تبلت خود استفاده کنید. این ظرفیت بالا حتی به شما اجازه می دهد لپ تاپ خود را نیز شارژ کنید. Orico U5020 دارای امکانات بسیاری همچون محافظت از شارژ بیش از حد، محافظت از نوسانات جریان و ولتاژ، محافظ گرم شدن، محافظ اتصال کوتاه و… است که باعث می شود امنیت واقعی را با این پاور بانک احساس کنید. بدنه این دستگاه از آلومینیوم با کیفیت ساخته شده و روی آن را پوشش سلیکونی و همچنین پوشش چرمی پوشانده است. این دستگاه خروجی های بسیاری دارد که شامل 3 خروجی USB، 2 خروجی 12 ولت، یک خروجی 19 ولت و یک خروجی 9 ولت است که نیاز شما را برای اتصال هر دستگاهی رفع می کند. همچنین تعداد زیادی آداپتور و کابل برای شارژ انواع وسایل با این دستگاه همراه است که با استفاده از آنها می توانید از Orico U5020 به عنوان یک پریز برق سیار نیز استفاده کنید. در مجموع اگر به شارژر همراه با ظرفیت بالا نیاز دارید و می خواهید به راحتی بتوانید لپ تاپ خود را نیز با آن شارژ کنید، Orico U5020 یک گزینه عالی است.

 

پاور بانک Anker Power House

راهنمای خرید پاور بانک

قیمت: 6.000.000 تا 6.500.000 تومان

ظرفیت: 120.000 میلی آمپر ساعت

پاور بانک Anker Power House واقعا یک خانه انرژی است. وجود ظرفیت 120.000 میلی آمپر ساعتی باعث شده بتوانید تا روز ها از برق دور باشید و همچنان برای شارژ مشکلی نداشته باشید. شما با استفاده از این شارژر سریع می توانید بین 20 تا 30 بار گوشی، تا 10 بار تبلت و تا 6 بار لپ تاپ خود را به طور کامل شارژ کنید. وجود پورت های مختلف باعث شده هر چیزی از لپ تاپ، تبلت، چراغ قوه و… را به آسانی شارژ کنید. ظرفیت و قدرت شارژ Anker Power House آنقدر بالاست که حتی می توانید یخچال های کوچک مسافرتی و حتی دستگاه های کمک تنفسی برای بیماران خاص را تا چند بار شارژ کنید. Anker Power House دارای قابلیت شارژ ایمن، مدیریت شارژ هوشمند، Fit Charge است که خیال شما را از سوی امنیت شارژ به طور کامل تامین می کند. این شارژر همراه یک جزء ضروری برای کسانی است که به سفر های چند روزه خارج از شهر می روند. این شارژر همراه با وجود قابلیت های فوق العاده خود، قیمت بالایی دارد که باعث می شود خرید آن برای همه به صرفه نباشد هر چند با توجه به قابلیت ها و ظرفیت دستگاه، قیمت بالای آن توجیه می شود.

راهنمای خرید پاور بانک

نتیجه

همواره در آموزش های صفر و یک یادآوری کرده ایم که پیش از خرید یک دستگاه ابتدا نیاز خود را بسنجید. در مورد خرید پاور بانک نیز این مسئله کاملا صادق است. به طور مثال اگر یک شارژر همراه می خواهید که تنها در چند ساعتی که در خارج از خانه هستید بتواند گوشی شما را شارژ کند، می توانید روی گزینه های ارزان قیمت حساب کنید. اگر می خواهید به سفر های دو سه روزه بروید باید پاور بانکی تهیه کنید که حداقل 20.000 میلی آمپر ساعت ظرفیت داشته باشد. اگر میخواهید به برای چند روزی به دل کوه و دشت بروید و تا بیش از یک هفته از برق دور باشید، توصیه می کنیم شارژر همراهی تهیه کنید که دارای پنل خورشیدی باشد تا همواره شارژ کافی داشته باشید. همچنین اگر عمده نیاز شما شارژ لپ تاپ است، باید شارژر های عظیم 50 تا 80 هزار میلی آمپر ساعتی تهیه کنید تا بتوانید چند بار به راحتی لپ تاپ خود را شارژ کنید. امیدواریم با این راهنمای خرید پاور بانک توانسته باشیم به خرید هوشمندانه تر شما کمک کنیم.

راهنمای خرید پاور بانک

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید گوشی موبایل

راهنمای خرید لپ تاپ

راهنمای خرید تلویزیون

راهنمای خرید پرینتر

راهنمای خرید دوربین عکاسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.